Youtube Video Yüklemeleri İçin Varsayılan Ayarlar Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere youtube video yüklemeleri için varsayılan ayarlar nereden ve nasıl yapılır onu anlatacağız.

Youtube’da eğer tek bir konu üzerine kanalınız varsa (mesela eğitim üzerine veya league of legends oyunu üzerine) o vakit varsayılan ayarlar kısmından gerekli yerleri doldurursanız her seferinde video yüklediğinizde en baştan genel ayarlar yapmak zorunda kalmazsınız. Yani varsayılan ayarları 1 kere doldurduğunuzda her video yüklediğinizde buradaki ayarlar o videoya da uygulanmış olacaktır. Böylelikle size hem hız kazandıracaktır hem de video düzenlemesini unutup kanala attığınızda otomatik yapılmış olacak ve unutsanız bile videonun açıklaması vb. ayarları düzgün halde olmuş olacaktır.

Peki youtube varsayılan ayarları nereden ve nasıl yapılır şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle gmail hesabınızı açın. Ardından sağ üst taraftaki profil resmine tıklayıp açılan seçeneklerden “Ayarlar” bölümüne girin.

2-) Sonrasında açılan sayfada sol taraftaki menülerden “Hesap” kısmına girin.

3-) Ardından alt tarafta çıkan hesabını bölümünün altındaki “Ek özellikleri görüntüleyin” linkine tıklıyoruz.

4-) Sonrasında youtube içerik stüdyosu bölümü açılacak. Dilerseniz direkt olarak buradaki siteye yani “www.youtube.com/features” buraya girdiğinizde yine bu bölümü açmış olursunuz. Bu bölümden “Kanal” sonrasında ise “Yükleme varsayılanları” bölümüne girdiğinizde yükleme varsayılanları kısmını açmış oluruz.

5-) Ardından burada tüm video ayarlarını tek sayfa altından yapabilirsiniz.

6-) Sonrasında ise sağ üst taraftaki “Kaydet” butonuna basın ve varsayılanları kaydetmiş olun. Bundan sonra yükleyeceğiniz tüm videolarda buradaki ayarlar geçerli olacaktır.

NOT = Ek olarak yükleme varsayılanlar sayfasını direkt olarak buradaki siteye tıklayarak açabilirsiniz. Veya “www.youtube.com/upload_defaults?ar=2&o=U” buradaki linki tarayıcınıza yazıp girin yine varsayılanlar bölümünü açmış olursunuz.

Bu şekilde youtube varsayılan ayarları yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir