Youtube Videolara Gelen Linkli URL İçeren (Bağlantılı) Yorumları Engelleme

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube’da kanalınıza gelen bağlantı linki içeren URL linkli yorumları nasıl otomatikman engelleriz onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Youtube yorumlara bazen bağlantı linkli yorumlar gelebiliyor. Bu yorumlar genellikle reklam amaçlı oluyor. Yani yorum atan kişinin kendi kanalının linki veya kendi sitesinin linki vb. yorumlar gelebiliyor. İşte bu durum da kanalın kalitesini düşürüyor diyebiliriz. Çünkü yorumları gören izleyiciler bağlantılı URL’ye tıklamak isterse haliyle sizin videoyu izlemeyip oraya gidebiliyor. İşte Youtube’un bunun için bir çözümü mevcut. Şimdi sizlere videolara gelen spam yorumları, bağlantı yorumlarını otomatikman engelleme nasıl yapılır onu anlatalım.

Youtube Videolara Gelen Spam (Reklam URL) Bağlantı Linklerini Engelleme Nasıl Yapılır?

1-) Videolarınıza gelen spam reklam mesajları otomatikman engellemek için ilk önce Youtube kanalınıza girin. Ardından “studio.youtube.com/channel” burayı açın. Akabinde sol taraftaki seçeneklerden “Ayarlar” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında buradan “Topluluk” kısmını açıyoruz.

3-) Ardından açılan sayfada biraz aşağıya iniyoruz ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Bağlantıları engelle” bölümü karşımıza çıkacak. İşte buradaki kutuya tik işareti atıp Kaydet butonuna basıyoruz. Bu seçeneği işaretlediğinizde kanalınıza gelen URL’li, linki yorumlar hemen yayınlanmayacak yani inceleme için bekletilecektir. Siz yorumları inceleyip reklam olmadığına karar verirseniz isterseniz yayınlayabilirsiniz. Eğer buradaki tik işaretini kaldırırsanız bu sefer kanalınıza spam linkli reklam yorumları gelebilir. Bu yüzden “Bağlantıları engelle” kısmını işaretlemenizi tavsiye ederiz.

4-) Tik işareti attıktan sonra sağ alttaki “Kaydet” butonuna basıyoruz. Böylelikle spam URL’li yorumları engellemiş oluyoruz.

Bu şekilde spam yorumları otomatikman engelleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir