Youtube Videosunu Chrome’da Başka Bir Sekmede İzleme Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Youtube videolarını Google Chrome’da başka bir sekmede gezinirken izleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Youtube’u hepimiz biliriz. Genellikle boş vakitlerimizde video izlemek için gireriz bu siteye. Fakat bazen hem bir video izleyip hem de yan tarafta Google Chrome’da başka bir şey yapmak isteyebiliriz. İşte bunu yapmak mümkündür. Yani youtube’daki bir videoyu başka bir sekmede küçük ekranda izleyebilir ve ayrıca o sekmede siz diğer işlerinizi halledebilirsiniz. Yani diyelim ki hem haber okuyup hem de o habere ait youtube’da bir viode izlemek istiyorsunuz. İşte ilk olarak youtube’da videoyu küçük ekran yaparız ardından o haberin sekmesini açarız. Hem haber okuyup hem de videoyu izleyebiliriz. Peki bu işlemi nasıl yaparız şimdi size onu anlatalım.

1-) Öncelikle youtube üzerinden izlemek istediğimiz videoyu açıyoruz. Ardından videonun üzerine geliyoruz ve 2 kere sağ tık yapıyoruz. Bakın 1 kere değil 2 kere sağ tık yapmamız gerekiyor. Ardından aşağıdaki gibi seçenekler çıkacak. Buradan “Pencere içinde pencere” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi videomuz küçük ekranda görünecektir. Ve küçük ekranda oynamaya başlayacaktır. Yani gördüğünüz gibi google.com sitesini açtık fakat videomuz küçük ekranda yan tarafta oynamaya devam ediyor. İşte bu şekilde sizler de başka bir sekmedeyken youtube videosunu küçük alanda oynayabilirsiniz.

3-) Eğer küçük ekrandaki bu videoyu kapatmak istiyorsanız yani eski haline geri döndürmek istiyorsanız videoya 1 kere sağ tık yapmanız gerekiyor. Ardından en alttaki “Kapat” butonuna bastığınızda video eski haline geri dönecektir. Yani youtube sitesi üzerinde oynanmaya devam edecektir.

NOT = Bu ayar bildiğimiz kadarıyla sadece Google Chrome üzerinden yapılabiliyor. Diğer sekmelerde denedik böyle bir seçenek mevcut değildir. O yüzden sadece Chrome üzerinden yapabilirsiniz.

Bu şekilde youtube videoları Chrome’da başka bir sekmede izleyebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir