Youtube Yeni Panelde Yorumları Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır? (Youtube Studio)

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube üzerinden videolarınızın yorumlarını nasıl devre dışı bırakabilirsiniz onu anlatacağız.

Youtube’da videolara bazen spam, uygunsuz ve ahlaksız yorumlar gelebiliyor. Bu yorumları kanal sahipleri her seferinde silmek zorunda kalıyor. İşte sürekli silmek yerine o videonuzda yorumları devre dışı bırakabilirsiniz. Böylelikle kimse o devre dışı bıraktığınız videoya yorum atamaz hale gelir. Tabi bu her zaman faydalı olmayabilir. Çünkü bazı kesim öncelikle yorum bölümüne bakıyor ve ona göre videoyu tamamen izleyip izlemeyeceğine karar verebiliyor. Ama yine de tercih sizindir diyebiliriz.

Geçtiğimiz yıllarda Youtube yorumları nasıl kapatırız onu anlatmıştık. Fakat aradan yıllar geçti ve Youtube yeni Studio tasarımına geçti. Haliyle yorumları devre dışı bırakma bölümü de değişmiş oldu. Şimdi yeniden paylaşalım.

Youtube Yorumları Devre Dışı Bırakma ve Yorum Ayarları Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Youtube.com ‘a giriyoruz. Ardından sağ üst taraftan profil resmimize tıklıyoruz ve açılan menülerden “YouTube Studio” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında açılan yeni sayfadan sol taraftan “Videolar” alanına giriş yapıyoruz.

3-) Sonra burada kanalınızda yüklü olan tüm videolar karşınıza çıkmış olacak. Buradan hangi videonun yorumlarını devre dışı bırakmak istiyorsak o videonun yanındaki kutucuğa tik işareti koyuyoruz. Sonrasında üst taraftan “Düzenle” butonuna basıyoruz.

4-) Ardından buradan “Yorumlar” bölümüne tıklıyoruz.

5-) Sonrasında karşımıza 4 seçenek çıkacak. Buradan eğer yorumları devre dışı bırakmak istiyorsak en aşağıda çıkan “Yorumları devre dışı bırak” seçeneğini seçiyoruz. Veya siz hangi seçeneği seçmek istiyorsanız ona tıklayın. Ama dediğimiz gibi yorumları tamamen devre dışı bırakmak, yorumları kaldırmak istiyorsanız en alttakini işaretlemeniz gerekiyor.

6-) Seçimi yaptıktan sonra sağ üst tarafta mavi renkli “VİDEOLARI GÜNCELLE” butonu çıkacak. Ona basıyoruz.

7-) Bu şekilde o videonun yorum bölümünü kaldırabiliyoruz. Artık o videoya daha yorum atılamaz oluyor. Dilerseniz yorum ile ilgili diğer seçenekleri de seçebilirsiniz.

Böylelikle Youtube kanalınızdaki herhangi bir videonun yorumlarını devre dışı bırakabilir yani yorum alanını kapatabilirsiniz. Böylelikle o videonuza yorum yapılamaz olur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir