Youtube’da 360° Derece Çekilen Videolara Nereden Bakılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere youtube üzerinden 360 derece çekilen tüm videolara nasıl bakılır onu anlatacağız.

Youtube’daki yeniliklerden ve en önemli özelliklerden birisi de 360 derece videoları desteklemesidir. Özellikle dünyanın bazı noktalarından 360 derece çekilen videolar çok izleniyor. Haliyle bazı kişiler bu tarz videoları izlemeyi çok seviyor ve toplu olarak kanallara bakmak istiyor. Youtube’da 360 dereceli çekilen videoların belli bir yeri vardır. Şimdi sizlere bu videolara nereden ulaşabiliriz onu anlatalım.

1-) Öncelikle www.youtube.com sitesine giriyoruz. Ardından sol menüden Youtube’un en iyileri başlığı altındaki “360° Video” seçeneğine tıklıyoruz.

2-) Ardından bu sayfa altından tüm 360° çekilen videolara göz atabilir ve ücretsiz izleyebilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz gibi 360° çekilen videolar “Sanal Gerçeklik” sayfası altında paylaşılıyor.

3-) Ayrıca dilerseniz direkt “www.youtube.com/channel/UCzuqhhs6NWbgTzMuM09WKDQ” buradaki linkten de 360 derece çekilen sanal gerçeklik videolarının tümüne ulaşabilirsiniz. Sayfa altından videolar oyun, haber, vlog vb. şeklinde ayrı başlıklar halinde sıralanacaktır. Oradan bakabilirsiniz hepsine.

NOT = Bu arada 360 derece videolar izlenildiği sırada bilgisayar biraz kasabilir. Çünkü videolar yüksek boyutlarda olduğu için fazla RAM harcıyor diyebiliriz. Dediğimiz gibi PC biraz kasabilir ama dert etmenize gerek yok. Herhangi bir kapanma, donma, mavi ekran vs. olmaz.

Umarız faydalı olur. Teşekkürler şimdiden iyi seyirler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir