Youtube’da Kanalın Cinsiyet ve Yaş Aralığı İstatistiklerine Nereden Bakılır?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube’da kanalın cinsiyet oranı ve yaş aralığı oranı istatistiklerine nereden ve nasıl bakılır onu anlatacağız.

Youtube Studio ile kanalınızın birçok istatistiğine ücretsiz bir şekilde bakabilirsiniz. Bu sayede kanalınızı büyütmek için doğru adımlar atabilirsiniz. Mesela çektiğiniz videolar en çok kaç yaş aralığında izlenmişse o videolara daha da ağırlık vererek ilgili kitleden kanalınıza daha fazla abone gelmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kanalınızı en çok kadın mı erkek mi izliyor o değerleri de yüzdelik olarak görebiliyorsunuz. Şimdi sizlere görseller eşliğinde Youtube kanalın yaş ve cinsiyet bilgilerine nereden bakarız onu anlatalım.

Youtube Kanalın Yaş ve Cinsiyet Bilgilerine Nereden ve Nasıl Bakılır?

1-) Youtube kanalın yaş-cinsiyet değerlerini öğrenmek için ilk olarak sağ üstteki profil resmimize tıklıyoruz. Ardından “Kanalınız” kısmını açıyoruz.

2-) Sonrasında açılan sayfada sağ üstteki “Videoları Yönet” bölümüne giriyoruz.

3-) Sonrasında sol menüden “Analytics” seçeneğine tıklıyoruz.

4-) Ardından açılan sayfada üst seçeneklerden “Kitle” bölümüne giriyoruz.

5-) Bu sayfada yaş ve cinsiyet değerlerine ulaşacağız. Fakat öncelikle bu değerlerin hangi tarih aralığında olmasını istiyorsanız o tarihi yazın. Tarih bölümüne bu sayfada sağ üst tarafta ulaşabilirsiniz.

6-) Ardından sayfanın altına iniyoruz ve aşağıdaki gibi “Yaş ve cinsiyet” bölümü karşımıza çıkacaktır. İşte buradan kanalımıza kaç yaş aralığında kullanıcılar girmiş veya kanalımızı izleyenlerin yüzde kaçı erkek yüzde kaçı kadındır hepsini öğrenebilirsiniz. Mesela aşağıdaki örnek bir kanalda tüm videoları izleyenler %35,2 oranında kadınlar olurken, %64,8 oranında ise erkekler olmuştur. Böylelikle buradan sizler de kendi kanalınızın hem cinsiyet hem de yaş aralığı oranlarını görebilirsiniz. Ayrıca başkasının kanalının bu şekilde detaylı istatistiklerine ulaşmak mümkün değildir diye biliyoruz. Fakat socialblade gibi analiz sitelerinde bu değerler yazabilir. Yine de incelemek lazım.

Bu şekilde kanalın yaş ve cinsiyet bilgilerini görebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir