Youtube’da Yorumu Beğenen Kişinin Kim Olduğunu Öğrenebilir Miyiz?

Merhabalar değerli arkadaşlar bu yazımızda sizlere Youtube’da videolardaki yorumları beğenen kişilerin kim olduğunu nasıl buluruz veya bulabilir miyiz onu anlatacağız.

Youtube dünyada çoğu kişinin kullandığı video izleme sitesidir. Kişiler izlediği videolara yorum da atabilmektedir. Bir nevi sosyal medya sitesi gibi olan Youtube’da dediğimiz gibi bir kişinin videosuna yorum atabilir ve o yorumlardan beğendikleriniz varsa onları beğenme butonuyla beğenebilirsiniz. Peki en çok merak edilen sorulardan birisi de acaba Youtube’da yorumu beğenen kişilerin kim olduğunu bulabilir miyiz sorusudur. Gerçekten çok merak edilen bir konu bu. Şimdi gelin hep birlikte detaylı öğrenelim.

Youtube’da Yorumu Beğenen Kişinin Kim Olduğunu Nasıl Buluruz?

Arkadaşlar Youtube’da yorumu beğenen kişinin kim olduğunu maalesef doğrudan öğrenemeyiz. Daha doğrusu en azından şimdilik böyle bir şey maalesef mümkün değildir. Youtube bunu bilerek gizlemiş olabilir diye düşünüyoruz. Çünkü öbür türlü beğenen kişilerin kim olduğunu görebilseydik bu karışıklığa, kargaşaya vb. kötü olaylara yol açabilirdi. Bu bakımdan Youtube bunu bilerek en azından şimdilik gizliyor diye düşünüyoruz.

Fakat sizin attığınız bir yorumu beğenen kişileri tespit etmenin zor da olsa bir yolu mevcut. Bildiğiniz gibi Youtube’da bir yorum attığınızda o yorum beğenilirse veya o yoruma cevap gelirse size bildirim gönderilir. Haliyle bu bildirim kısa da olsa ekranda gözükür. İşte bunu takip ederseniz sizin yorumunuzu beğenen kişiyi de ekranda görmüş olursunuz. Yani eğer siz telefondan youtube hesabınızı açarsanız, sizin yazdığınız bir yorum beğenildiği anda sizin telefonunuza bildirim gelir. Bu bildirimde ise “…. kişi yorumunuzu beğendi” şeklinde yazar. Haliyle sizde hemen o bildirimi görürseniz kimin yorumunuzu beğendiğini görmüş olursunuz. Tabii burada hızlı olma durumu var. Eğer o anda bildirimi görmezseniz kimin beğendiğini de okuyamazsınız diyebiliriz.

Ayrıca eğer youtube bildirimlerini açsanız bile size yorumunuz beğenildi veya videonuz beğenildi şeklinde uyarı gelir. Ama kimin beğendiğini maalesef isim olarak sonradan size vermez. Ama dediğimiz gibi anlık olarak telefonda veya bilgisayarda bildirimi okursanız kimin beğendiğini de tespit edebilirsiniz ki bu da oldukça zordur diyebiliriz. Sonuçta 2017’de bir yorum attınız diyelim. Adamın teki 2020’de bunu beğenebilir. Haliyle sizler de o hesabınızı telefonda açmadıysanız kimin beğendiğini de görememiş olursunuz.

Kısacası attığınız yorumu veya başkasının yorumlarını kimler beğenmiş onu görmek şimdilik maalesef mümkün değildir. Yani böyle bir uygulama veya program da yoktur. Ama ilerde youtube özel olarak bir sistem entegre ederse böyle bir şey olabilir. Dediğimiz gibi şuanlık yorum beğenenlerin profilini görmek gibi bir sistem mevcut değildir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir