Zilhiccenin İlk 10 Gününün Zikirleri(5 Tane Zikir)

Merhabalar değerli okuyucular bu yazımda sizlere Zilhicce ayının ilk 10 gününün zikirlerinden bahsedeceğim.Zilhiccenin ilk 10 günü Allah’ın en sevdiği günlerdendir.Bazı rivayetlere göre arefe günü Allah katında en faziletli gündür ve bayram günü ise Allah katında en önemli gündür.

Arefe günü Zilhiccenin 9’u oluyor ve bayram günü de 10’u oluyor.Bu bağlamda Zilhiccenin ilk 10 günü çok önemlidir ve ne kadar zikir çekersek kat kat sevaplarla defterimize yazılır.

Lafı fazla uzatmadan Zilhiccenin ilk 10 gününün zikirlerine geçelim.

Zikirlerin Birincisi;

Arapçası:

birincisi

Türkçe Meali:

“Allahu Te’ala’dan başka hiçbir ilah yoktur.O tektir.O’nun hiçbir ortağı yoktur.Mülk O’na aittir.Hamd O’na mahsustur.Diriltir ve öldürür.Tüm hayırlar O’nun (kudret) elindedir ve O, her şeye hakkıyla gücü yetendir.”

1 . Zikrin Faziletleri ve Sevapları:

Birinci zikri yüz kere okuyan kimsenin ameli gibi bir amel, o gün yer halkından hiçbirine yazılmaz.O kul, kıyamet günü en fazla hasenatın sahibi olur.

Zikirlerin İkincisi;

Arapçası:

ikincisi

Türkçe Meali:

“Ben şahitlik ederim ki Allahu Teala’dan başka hiçbir ilah yoktur.O tektir.O’nun hiçbir ortağı yoktur.Tek bir ilahtır.Her şey O’na muhtaçtır.O, kimseye muhtaç değildir.Hiç bir eş ve çocuk edinmemiştir.”

2 . Zikrin Faziletleri ve Sevapları:

İkincisini yüz kere okuyana, Allahu Teala bir milyon hasene yazar,o kadar da günahlarını siler ve onun cennette on bin derecesi yükseltilir.

Zikirlerin Üçüncüsü;

Arapçası:

üçüncüsü

Türkçe Meali:

“Ben şahitlik ederim ki Allahu Teala’dan başka hiçbir ilah yoktur.O tektir.O’nun hiçbir ortağı yoktur.Mülk O’na aittir.Hamd O’na mahsustur.Diriltir ve öldürür.Kendisi hiç ölmeyecek bir diridir.Tüm hayırlar O’nun (kudret) elindedir ve O, her şeye hakkıyla gücü yetendir.”

3 . Zikrin Faziletleri ve Sevapları:

Üçüncüyü yüz kere okuyana gökten yetmiş bin melek, elleri açık bir halde inerler ve bu zikri yapanlara salak ve rahmet yağdırırlar. 

Zikirlerin Dördüncüsü;

Arapçası:

dördüncüsü

Türkçe Meali:

“Allah yeter ve kafidir.Allah, dua edeni işitir.Allah’dan öte varılacak hiçbir şey yoktur.”

4 . Zikrin Faziletleri ve Sevapları:

Dördüncüyü yüz kere okuyanın bu zikrini bir melek alıp, Rahman Teala’nın huzuruna koyar.Rahman Teala, o anda, onu okuyana nazar buyurur.Allahu Teala’nın, kendisine bir defa tecelli buyurduğu kişiyse asla bedbaht olmaz.

Zikirlerin Beşincisi;

Arapçası:

beşincisi

Türkçe Meali:

“Ey Allah! Senin buyurduğun gibi olan bizim dediklerimizdense hayırlı olan tüm hamdler, Sana mahsustur.Ey Allah! Namazım,kurbanım,hayatım ve ölümüm, Sana aittir.(Ben fani olduğum için) mirasım da Sana mahsustur.Ey Allah! Kabir azabından da, dağınık işlerden de Sana sığınırım.Ey Allah! Rüzgarın getirmekte olduğu şeylerin hayrını Senden isterim.”

5 . Zikrin Faziletleri ve Sevapları:

Beşincisi zikri yüz kere okuyanlara ise Hz. İsa (a.s) “Bu zikir bana ait bir duadır.Onun sevabının açıklanmasını yapmam için bana izin verilmemiştir.” diye buyurmuştur.

Zikirlerin Kaynağı=Kurban Risalesi(Cübbeli Ahmet Hoca)

5. zikir biraz uzun gibidir.Bu zikri 100 kere okuyamayanlar için 1’e 10 kuralı ile 10 kere okuyabilirsiniz.Allah kabul eder inşallah.

Zikirler bu şekildedir.Herkese iyi ilimler dilerim.Olabildiğince sosyal medyada bu konuyu paylaşalım herkes bu zikirlerden faydalansın.Allah dualarınızı kabul etsin…

YORUMLAR

  1. Allah razı olsun .Hocamın bir de borçluların okumasını istediği zikir ve tabarani Hz. nin zikri vardı.Onları da ekleseniz Allah razı olsun.

    1. Allah sizden de razı olsun.En kısa zamanda araştırıp sitemize ekleyeceğiz.Hayırlı ilimler dileriz.

  2. normal zamanda da okusak olur mu zihicceden hariç

    1. Efendim normal zamanda da okunsa elbette sevap olur.Sonuçta bunlar zikir ve dua yerine geçiyor.Fakat zilhicce ayında da okumayı unutmamak gerekli.O zaman daha fazla sevabı oluyor okumanın.

  3. ebbani idrisiyye yi de yazar mısınız

    1. Hocam Erba’ini İdrissiyye kitabı hakkında bilgilere https://www.mmsrn.com/erbain-i-idrisiyye-cubbeli-ahmet-hoca-kitabi-detaylari/ buradan ulaşabilirsiniz. Kitapta çok sayfa olduğu için maalesef kitaptaki zikirleri ve duaları paylaşamıyoruz.Hem telif hakkı gibi sorunlar da olabilir bilmiyoruz bu yüzden sizin kitabı satın alıp okumanız daha faydalı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir