Rüyada Kan Görmek

Rüyada Kan Görmek

Rüyada kan görülmesi haram mal ile tabir edilmektedir. Bir kişinin rüyada bir yerine(kıyafetine,elbisesine vb.) kan bulaştığını görmesi o kimsenin mal sahibi olacağına işaret etmektedir.Bir kimsenin rüyasında kendi gömleğinin bir başkasının kanının bulaştığını görmesi o kimsenin arkasından ona ait birtakım konuşmalar geçtiğine işaret etmektedir.

Kişinin rüyasında gömleğinin bir hayvan kanıyla lekelendiğini görmesi bir hırsız tarafından o kişiye bir yalan söz söylendiğine, kişinin rüyasında bir vahşi hayvan tarafından gömleğinin yırtıldığını ve o vahşi hayvanın kanı ile lekelendiğini görmesi o kimsenin düşmanı tarafından bir söz işiteceğine delalet eder.

Kişinin rüyasında gömleğine eti yenilen bir hayvanın kanının bulaştığını görmesi o kimsenin itibarlı bir kişiden yalan söz işiteceğine ve bu yalanlardan sonra da o kişinin haram bir mala sahip olacağına yorumlanır.

S. Süleyman Hüseyni’nin Yorumuna Göre:

Rüyanızda sizin vücudunuzun herhangi bir yerinden kan aktığını görmeniz sağlığınıza ve selametinize işaret eder.

Rüyanızda akan insan kanı görmeniz kendi günahlarınızdan sıyrıldığınıza(ayrıldığınıza) ve birtakım çirkin(kötü) işlerden uzak olacağınıza işaret eder.Rüyanızda bir kan kuyusuna düştüğünüzü görmeniz sizin haram bir mal elde edeceğinize, rüyanızda önünüzde içi kan dolu bir çukur olduğunu görmeniz ise kanınızın akarak toprağa karışacağına işaret eder.

İmam-ı Nablusi’nin Yorumuna Göre:

Bir kimsenin rüyasında ortada herhangi bir sebep yokken vücudunun herhangi bir yerinden kan aktığını görmesi eğer zengin ise akan kan nispetinde elinden mal çıkacağına, eğer fakir ise akan kan nispetinde eline mal gireceğine delalet eder.

İbn-i Sirin’in Yorumuna Göre:

Bir kimsenin rüyasında vücudundan çok fazla kan aktığını görmesi o kimsenin anne-baba, çocuk veya arkadaşları tarafından gelen menfaatlerinin kesileceğine veya malının bir kısmının elinden çıkacağına, elbiselerinin bir kısmının satılacağına veya çok sevdiği kimselerin birisinden ayrılacağına, kişinin rüyasında kendi kanını içtiğini görmesi o kişinin büyük bir sıkıntıya maruz kalacağına veya borcunu bir başkasından borç alarak ödeyeceğine yorumlanır.

Bir genç kızın rüyasında kadınların adet kanını görmesi o kızın evleneceğine, hamile bir kadının rüyasında adet kanı görmesi o kadının çocuğunu düşüreceğine, yaşlı bir kadının rüyasında adet kanı görmesi o kadının bir hastalığa yakalanacağına işaret eder.

Rüyanızda arka küreklerinizden kan aktığını görmeniz günahlarınızdan kurtulacağınıza, bu kanın vücudunuza bulaştığını görmeniz ise haram malların elinizden çıkacağına delalet eder.

Cafer-i Sadık’ın Yorumuna Göre:

Rüyada insan kanı görülmesi mal ve para ile tabir olunur.Kişinin rüyasında kendi vücudundan kan çıktığını görmesi çıkan kan nispetinde o kişinin malının veya parasının elinden çıkacağına yorumlanır.

Kaynak=Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
Önceki Yazı
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.