Adobe Photoshop Arkaplan(Arayüz-Tema) Rengi Nasıl Değiştirilir?

En popüler ve en iyi resim düzenleme programı Adobe Photoshop kullanırken hiç gözleriniz ağrıdı mı veya yoruldu mu? Eğer cevabınız evet ise Photoshop’da arka plan rengini değiştirmeyi deneyin. Bu sayede gözleriniz eskisi gibi ağrımadan işlem yapabilirsiniz.

Adobe Photoshop’da 4 farklı arka plan tema rengi seçeneği mevcuttur.Aynı zamanda bu anlatacağımız yerden sadece ekran rengini de istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz.Peki bunları nereden ve nasıl değiştirebiliriz şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle Photoshop programımızı açıyoruz.Ardından üst menüden “Düzen” kısmına giriyoruz.Diliniz İngilizce ise “Edit” butonudur.

2-) Sonrasında açılan yerden “Tercihler>Genel” kısmına giriyoruz.İngilizce olarak da “Preferences>General” kısımlarına giriyoruz.

3-) Ardından karşımıza yeni bir yer açılacak.Oradan da sol menüden “Arabirim” kısmına giriyoruz.Yani ingilizcesi “Interface” ‘dir.

4-) Ardından oradan ise en üstte “Renk Teması” kısmı var.Oradan 4 farklı seçenekle photoshop programınızın arka plan tema rengini değiştirebilirsiniz.4 seçenekte açık gri, kapalı gri, koyu gri ve siyah renk temaları vardır.Ayrıca bu kısmın hemen altında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi standart ekran modu rengi veya tam ekran rengini de istediğiniz gibi seçip ayarlayabiliyorsunuz.

5-) Son olarak biz mesela gri rengi seçtik ve görünümü aşağıdaki gibi olacaktır.

Sizler de bu şekilde photoshop’da arayüz rengini değiştirebilirsiniz.Umarız yararlı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir