Arapça Dilinde En Güzel 5 İlahi

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere en güzel 5 Arapça ilahi hangisidir onu paylaşacağız.

Nasıl yabancı rap,pop şarkıları çoğu kişi dinliyorsa aynı şekilde Arapça dilindeki ilahiler de ülkemizde dinlenmektedir. Şimdi sizlere kendi derlediğimiz Arapça dilindeki en güzel 5 ilahiyi paylaşacağız. Herkese keyifli dinlemeler dileriz.

En Güzel 5 Arapça İlahi

1-) Ya İlahel Kevni:

Aralarında en beğendiğim ilahilerden birisi olan “Ya İlahel Kevni” ilahisini yukarıdan dinleyebilirsiniz. İlahiyi çocuklar seslendirmektedir. Gerçekten çok iyi seslendirmesi mevcuttur. Dinleyince bir yerlerden hatırlayacaksınız.

2-) Abdulkadir Geylani:

Listemizin 2. sırasında Abdulkadir Geylani ilahisi yer almaktadır. Yukarıdan veya youtube üzerinden dinleyebilirsiniz. İlahi ülkemizde de çoğu kişi tarafından bilinmekte ve dinlenilmektedir.

3-) Taleal Bedru Aleyna:

En çok bilinen Arapça ilahilerin başında Taleal Bedru Aleyna gelmektedir. Abdurrahman Önül’ün seslendirmesiyle ilahiye yukarıdan ulaşabilirsiniz.

4-) Hasbi Rabbi:

Listemize Sami Yusuf’tan Hasbi Rabbi ilahisini koymazsak yanlış olurdu. Gerçekten en iyi ilahiler başında gelmektedir. Dinlemenizi tavsiye ederim. Youtube’da Türkçe altyazılı şekilde ilahi mevcuttur.

5-) Es-Subhu Beda:

Es-Subhu Beda listemizin son ilahisidir. Bir çok yorumu bulunan bu Arapça ilahi de gerçekten mükemmeldir diyebiliriz. Maher Zain’in de yorumu bulunmaktadır. Ona da youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

Umarız beğenirsiniz. Sizlerin de tavsiyesi varsa yorum kısmına ilahi adını yazabilirsiniz. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir