Başka Sekmeye Geçince Uyarı Veren(Sayfa Başlığı Değişen) Kodlar

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere sitenizden çıkıp başka sekmeye geçince uyarı veren yani sayfanın başlığını değiştiren kodları paylaşacağız.Umarız faydalı olur.Şimdi detaylara geçelim.

Sitenizden çıkıp yeni bir sekme açıp başka sitede takılan birine uyarı yollamak ister miydiniz? Eğer cevabınız evetse bu konu tam size göre.Çünkü bir kod sayesinde böyle bir uyarı vermek ve kullanıcının dikkatini çekmek mümkündür.

Şimdi daha detaylı anlamanız için kodu paylaşalım ve sağladığı özelliği beraber görelim.Kodları </body> kodundan hemen önce eklemeniz gerekmektedir.Kodlar wordpress,blogger vb. tüm platformlarda çalışmaktadır.

Kodumuz bu şekildedir;

Evet şimdi de kodları sitenize ekledikten sonra başka bir sekmeye geçin ve sizin sitenizin başlığına bakın.Değiştiğini göreceksiniz.Örneğin ben buradaki siteye ekledim.Siteyi açın sonrasında başka bir sekmeye geçin.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi üstte verdiğim siteyi açtık ve ardından başka bir sekme açtık.Eski açık olan site “Hey Orada Mısın?” diye bir uyarı vermiş oldu.Dilerseniz bu uyarı mesajını kendiniz değiştirebilirsiniz.Kodlarda mavi renkli olan yere istediğiniz uyarı mesajını yazabilirsiniz.

Bu uyarı da kullanıcıların dikkatini çekecek ve sitenize geri dönüş sağlayacaktır.Bu kod sayesinde sitenizde kalma oranını arttırabilirsiniz.Bu sayede sitenizin hem sıralaması hem de otoritesini artmış olur.

Kodlar wmaraci.com sitesinden alıntıdır.Detaylı bilgi için wmaraci.com’u ziyaret edebilirsiniz.Tekrar hatırlatalım kodları <body> </body> kodlarının arasına koymalısınız.Genelde </body> kodundan hemen önceki satıra koymakta fayda var.Kodlar her türlü platformda çalışmaktadır.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. Admin süper bir şey gerçekten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir