Ben Yürürüm Yane Yane (Gel Gör Beni) Notaları {Piyano-Melodika}

Cümleten selamlar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Yunus Emre‘nin ben yürürüm yane yane yani bilindik adıyla gel gör beni aşk neyledi isimli ilahi parçasının piyano ve do-re-mi melodika notalarını paylaşacağız.

Yunus Emre hazretleri Türkçe şiirin öncüsü ve halk-tasavvuf şairidir. Yunus Emre’nin sayısız şiiri vardır. Bu şiirlerinden en bilindiklerinden birisi de ben yürürüm yane yane isimli parçasıdır. Halk arasında daha çok gel gör beni aşk neyledi olarak bilinmektedir. Şimdi gel gör beni aşk neyledi ilahisinin piyano ve do-re-mi şeklindeki melodika notalarını paylaşalım. Bu notalarla piyano, org, flüt, melodika vb. çalgılı aletlerle çalım yapabilirsiniz.

Gel Gör Beni Aşk Neyledi (Ben Yürürüm Yane Yane) Piyano Notaları

Gel Gör Beni Aşk Neyledi (Ben Yürürüm Yane Yane) Do-Re-Mi Melodika Notaları

 • si si si si (ince)do si si la sol sol
  (ince)do si si la la sol sol fa
  sol la (ince)do si la sol sol fa fa mi mi
 • si si si si (ince)do si si la la sol sol
  (ince)do si si la la la sol sol la sol fa
  sol la (ince)do si la sol sol fa mi mi si
 • si si si (ince)do si la la (ince)do si si la la sol sol
  (ince)do si si la la sol sol fa
  sol la (ince)do si la sol sol fa mi mi

İlahinin piyano ve melodika notaları bu şekildedir. Eğer piyano notalarını okuyamayanlar varsa melodika notalarından yazı ile yani do-re-mi’li haline bakarak çalabilirsiniz. Zaten piyano notalarının yazıyla versiyonu melodika notaları olmaktadır.

NOT = Ayrıca notalarda dikkat etmeniz gereken tek bir yer vardır. O da ince do’lar. İnce do olan notaları yazı ile parantezde belirttik. O do’ları çalarken melodikanın veya piyanonun sağ tarafındaki do’sunu çalacaksınız. Yani notalarda sağa doğru gidildikçe incelme olur. Bu bakımdan melodi uyumu için buna dikkat ediniz.

Son olarak takıldığınız yerler olursa yorum kısmından yazın elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir