Bilgisayardan Modemin Wifi Şifresini Öğrenme

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere bilgisayarımızdan bağlandığımız internetin wifi şifresini nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.

İllaki sizde de olmuştur.Evimize misafir geldiğinde genellikle wifi şifresini sorarlar.Bizler de şifreyi söylemek istiyoruz fakat wifi şifremizi bazı zamanlar aklımızda tutamayabiliyoruz.Çünkü ya interneti aldığımızda otomatik kendiliğinden zor bir şifre oluşmuştur “8xzg76Ss2” tarzında şifreler.Ya da kendiniz zor bir şifre kurmuştursunuz fakat yine de aklınızda tutamamıştırsınız.

İşte bu durumlarda bizim kurtarıcımız bilgisayarlarımız oluyor.Çünkü bilgisayarımızdan bağlı olduğumuz internetin wifi şifresini kolaylıkla öğrenebiliyoruz.Peki bilgisayarımızdan bağlı olduğumuz modemin wifi şifresini nasıl öğrenebiliriz şimdi onu anlatalım.

1-) Öncelikle bilgisayarımızdan sağ aşağıdaki internet çubuğuna tıklıyoruz(aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi).

2-) Ardından bağlı olduğunuz internetin üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve “Özellikler” butonuna basıyoruz.

3-) Akabinde ise açılan sayfada “Ağ güvenlik anahtarı” kısmında şifremiz yazacaktır.Şifreyi görmek için “Karakterleri göster” yazısının solundaki kutucuğa tik işareti koyuyoruz.

4-) Son olarak ise şifremiz gözükmüş oluyor.Hayırlı olsun.Artık şifreyi misafirlerinize söyleyebilirsiniz 🙂

NOT=Şifreyi değiştirmek istiyorum diyorsanız buradaki yazımızı okuyarak wifi şifrenizi nasıl değiştireceğinizi öğrenebilirsiniz.Ek olarak bu yazı zyxel markalı modem içindir.Fakat diğer markalı modemlerin wifi şifresini değiştirmeyi öğrenmek için sitemizde aratma yaparak ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde laptoplarımızdan veya bilgisayarlarımızdan bağlı olduğumuz internetin wifi şifresini öğrenebiliyoruz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir