Blogger Kullanıcı Adı (Yazar İsmi) Değiştirme Nasıl Yapılır?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere blogger blogspot tabanlı sitelerde kullanıcı yani yazar adı nereden değiştirilir onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Google Plus kapandı. Önceleri blogger tabanlı sitelerde admin ismi Google+ ‘daki isme göre otomatik oluşuyordu. Fakat Google+ kapandığı için blogger ismini kendimiz belirlememiz gerekiyor. Tabi daha önceden isim belirleyenler ve değiştirmek isteyenler de olabilir. Şimdi blogger admin ismi yani kullanıcı adını nereden değiştirebiliriz maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle blogger sitemizin admin yönetici panelini açıyoruz. Ardından sol menülerden “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında “Kullanıcı ayarları” seçeneğini tıklıyoruz.

3-) Ardından sağ taraftan aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Genel bölümünde yer alan kullanıcı profili kısmındaki blogger yazısının hemen altında bulunan mavi renkli “Düzenle” linkine tıklıyoruz.

4-) Sonrasında bize yeni bir sayfa açılacaktır. Veya dilerseniz direkt “www.blogger.com/edit-profile.g” buradaki siteye girin. Yani ilk 3 maddeyi yapmadan direkt bu verdiğimiz siteyi açarsanız da burayı açabilirsiniz. Ardından bu sayfanın 2. bölümünde yani Kimlik yazan kısmında “Görünen ad” alanı var. İşte oradan bloggerda görünmesini istediğiniz yazar isminizi değiştirebilirsiniz.

5-) İsminizi değiştirdikten sonra en aşağıda bulunan “Profili Kaydet” butonuna basıyoruz ve böylelikle blogger sitelerde görünen ismimizi değiştirmiş oluyoruz.

Bu şekilde blogger sitelerde görünen yazar adını değiştirebiliyoruz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir