Blogger Özel 404 Sayfa Bulunamadı Sayfası Oluşturmak

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu içeriğimizde sizlere blogger(blogspot) sitelere özel (404 page not found) yani 404 sayfa bulunamadı sayfası oluşturmayı anlatacağız.Umarız faydalı olur.

Hiç blogger siteleriniz için özel 404 page not found sayfası yapmayı düşündünüz mü? Eğer cevabınız evet ise bu yazı tam size göre diyebiliriz.

Her sitede olduğu gibi blogger blogspotlu sitelerde de 404 sayfaları olabiliyor.Bu bazen sizin sildiğiniz bir içerikten bazen de kullanıcının rastgele karışık link olarak açmasından kaynaklanıyor olabilir.İşte bu durumda 404 sayfasına özel bir yönlendirme ve uyarı mesajı yaparak 404 sayfasındaki kişileri sitenizden çıkartmamış olursunuz.Yani özel yönlendirme ile tekrar anasayfanıza veya istediğiniz bir sayfaya ziyaretçinizi aktarabilirsiniz.Bu da siteden çıkma oranını düşürür ve sitenizin gelişmesinde etkili olur.

Peki bu özel 404 sayfasını nasıl oluşturabiliriz şimdi onun detaylarına geçelim.Lafı uzatmadan maddeler halinde blogger özel 404 sayfası oluşturmayı anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar blogger panelimizi açıyoruz.Ardından sol taraftaki yerden “Ayarlar>Arama tercihleri” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında ise Hatalar ve Yönlendirmeler bölümünden aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Sayfa Bulunamadı Sayfası için Özel İçerik” bölümünden sağ tarafındaki “Düzenle” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından buraya 404 sayfası için kodlarımızı ekliyoruz.

404 sayfa bulunamadı özel sayfası için sizlere bizim de kullandığımız örnek kodu paylaşalım;

Kodlarda mavi yazılı yere yönlendirmesini istediğiniz linki eklemeyi unutmayınız.

Sizler tabii ki kodları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.İnternetten örnek kodlara bakarak daha tasarımlı şekilli özel 404 sayfası oluşturabilirsiniz.

4-) Son olarak ise “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basıyoruz.Kodların ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

İşlem bu kadardır.Dediğimiz gibi sizler isterseniz kodları özel olarak ayarlayabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik.Blogger’a bu şekilde özel olarak 404 sayfa bulunamadı sayfası yapılmaktadır.Umarız işinize yarar.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir