Blogger Yorum Denetlemeyi (İncelemeyi) Açma ve Kapama Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere blogger sitelerde yorum incelemeyi açma ve kapama nasıl yapılır onu anlatacağız.

Web işlerine yeni başlayanlar için blogger site kullanımı oldukça kolaydır. Hem Türkçe paneli hem de ücretsiz hosting hizmeti olması açısından WordPress ile birlikte en çok kullanılan web site sistemlerinden birisidir. Hatta çoğu kesim blogger’ı daha fazla tercih edebiliyor. Çünkü dediğimiz gibi hit ve hosting problemi olmadığı için yani Google’nin alt yapısında bulunduğu için çok tercih edilebiliyor.

Blogger siteleri tercih etmenin çok avantajı mevcuttur. Bunlardan birisi de yorum denetlemesinin yapılmasıdır. İster denetleyiciyi kapatırsınız yorum yapıldığında anında yayınlanmış olur. İsterseniz de denetleyiciyi açarsınız yorum yapıldığında ilk siz incelersiniz sonrasında eğer yorumu beğenirseniz yayınlarsınız. Ama yorum denetlemeyi açmanızı tavsiye ederiz. Çünkü siteye kötü yorumlar gelebilir. Bu bakımdan ilk yorumu denetleyip eğer yorum kötü içerik barındırmıyorsa öyle yayınlarsınız. Peki bu işlemi nasıl yaparız şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

Blogger Yorum Denetlemeyi Açma ve Kapama

1-) Öncelikle blogger blogspot yönetici panelini açıyoruz. Ardından sol taraftan “Ayarlar” kısmına tıklıyoruz. Oradan da “Yayınlar, yorumlar ve paylaşım” bölümünü açıyoruz.

2-) Ardından açılan bölümde aşağıda gördüğünüz gibi “Yorum Denetleme” alanı var. Oradan eğer “Her zaman” butonuna basarsanız gelen tüm yorumları inceleyip yayınlayabilirsiniz. Eğer “Hiçbir zaman” derseniz siteye gelen tüm yorumlar kendiliğinden onaylanmış olur. Bu durum ise kötüdür diyebiliriz. Çünkü siteye küfürlü, ahlaksız vb. yorumlar da gelebilir. Bu bakımdan yorumları her zaman incelemenizi tavsiye ederiz.

3-) Dediğimiz gibi eğer yorum denetlemeyi açmak istiyorsanız yorum denetleme kısmını her zaman yapmalısınız. Ardından “denetleme isteklerini şu adrese gönder” diye bir alan çıkacak. Oraya kendi mail adresimizi yazıyoruz. Yani bu maile yapılan yorum gelecek ve onaylayıp onaylamayacağınızı bu mailden yapacaksınız.

4-) Eğer yorum denetlemeyi kapatmak isterseniz hiçbir zaman butonuna basmanız gerekiyor. En sonunda ise ayarları kaydetmek için sağ üstteki “Ayarları kaydet” butonuna basıyoruz.

5-) Bu şekilde yorum incelemeyi açıp kapatabilirsiniz.

Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir