Blogger’da yazıya etiket nasıl eklenir? Doğru etiket girme yöntemi

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazıda sizlere Blogger blogspot sitelerde yazıya, içeriğe etiket nasıl eklenir, yazıya etiket nasıl girilir onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Blogger kullanıcı admin paneli geçtiğimiz aylarda yenilenmişti. Artık eski panelde destek kalktı. Bazı yöntemlerle eski panel açılabilse de sayfa yenilenmesi olunca o da iptal oluyor. Kısacası artık Blogger tarafından eski panel için destek verilmiyor diyebiliriz. Haliyle herkes yeni panele geçiş yapmak zorunda kaldı ve buna alışmaya çalışıyor.

Yeni panelde en çok zorlanılan konulardan birisi de etiket girme konusudur. Çünkü eski panelde, eski içerik girişinde etiket eklemek için enter ile her seferinde etiketleri ayırabiliyorduk. Fakat yenisinde aralara virgül koymamız gerekiyor. Bu da karışıklığa sebep olabiliyor. Şimdi kısaca yeni kullanıcı admin panelinde etiket nasıl eklenir onu anlatalım.

Blogger Etiket Ekleme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle arkadaşlar eski panelde etiket eklerken direkt kelimeyi yazıp enter tuşuna basınca etiketi eklemiş oluyorduk. Fakat yeni panelde bu yöntem işe yaramıyor. Etiketleri eklemek ve birbirinden ayırmak için aralara virgül koymamız gerekiyor.

Öncelikle etiket eklemek için yazımızın sağ tarafına geliyoruz. Yayınla butonunun hemen altında “Etiketler” bölümü çıkacak. Burada “Etiketleri virgülle ayırın” yazısı mevcut. Oranın üstüne tıklayarak etiket ekleyebiliyoruz.

2-) Örneğin biz “etiket1, etiket2, etiket3” şeklinde 3 adet etiketimizi girdik. Normalde eski blogger panelinde etiket1 girdikten sonra enter tuşuna bastığımızda bu etiket otomatikman eklenecekti. Fakat yeni panelde böyle olmuyor. Onun yerine aralara virgül koymamız gerekiyor. Yoksa etiketler yanlış çıkar.

3-) Yukarıdaki görsel aralara virgül konulmuş ve doğru etiket girilmiş halidir. Aşağıdaki görsele baktığımızda ise etiketler enter tuşu ile eklenmiştir. Fakat bu yanlış bir eklemedir. Çünkü aralara virgül konulmadığı için blogger sistemi bu etiketlerin hepsini bir algılayacaktır.

4-) Örneğin hatalı girdiğimiz (yani enter tuşu ile girdiğimiz) etiketlere baktığımızda aşağıdaki gibi “etiket1 etiket2 etiket3” şeklinde sanki tek bir etiketmiş gibi algılar. Bu tamamen hatalıdır. Bu bakımdan aralara virgül koymayı unutmayınız. SEO açısından bu çok önemli.

Hatalı etiket girişi

5-) Ama etiketlerin arasını virgülle ayırırsak aşağıdaki gibi blogger eklediğimiz etiketleri doğru algılayacak ve 3 farklı etiket olarak kaydedecektir. Bu arada etiketleri ekledikten sonra aşağıdaki gibi gözükmesini istiyorsanız mouse ile boş bir alana tıklamanız yeterli olacaktır.

Doğru etiket girişi

6-) Gördüğünüz gibi doğru şekilde etiketleri girdiğimizde “etiket1, etiket2, etiket3” olarak sistem doğru algılamış oluyor. Böylelikle 3 farklı etiketimizi girmiş oluyoruz.

Kısacası dediğimiz gibi Blogger’da etiketleri enter tuşu ile değil, virgül tuşu ile ekleyin…

Bu şekilde Blogger siteleriniz için hızlı şekilde etiket ekleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir