Çevremizde Bulunan En Yakın ATM’leri Nasıl Öğreniriz?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere etrafımızda bulunan en yakın atm şubeleri nerede yer alıyor bunu nereden öğreniriz onu anlatacağız.

Çoğu zaman para çekmek istediğimizde veya başka birine para yollamak istediğimizde atm’lere ihtiyacımız oluyor. Bazen acil bir şekilde atm’ye gitmemiz icap edebiliyor. İşte bu durumda aşağıya inip işlek yerlere bakarız kendi bankamızın atm’si var mı diye. Fakat artık teknolojinin gelişmesiyle atm’leri telefonlarımızdan bulabiliyoruz.

Telefonumuzun gps’sini açıp Google map uygulamasına girdiğimizde kendimize en yakın atm şubelerini görebiliriz.Peki bunu tam olarak nasıl yaparız şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle telefonumuzdan Google map uygulamasını açıyoruz.Bu genelde her telefonda otomatikman yüklü olmaktadır.Yani Play Store’a veya Apple Store’a girip indirmenize gerek yok zaten yüklüdür.

Google map uygulamasını açtıktan sonra direkt karşımıza alt kısımda “Bu alanı keşfedin” şeklinde bir bölüm açılacaktır.Buradan “ATM’ler” kısmını tıklıyoruz.Eğer bu bölüm çıkmazsa üst taraftaki arama yerine aynı şekilde “ATM’ler” yazın.

2-) Ardından direkt olarak çevremizdeki en yakın atm’ler haritada belirecektir.Fakat üstte de dediğimiz gibi atm’lerin gözükmesi için kendi gps’niz açık olmalıdır.

3-) Eğer tam açık adresi istiyorsanız veya yol tarifinin otomatik yapılmasını istiyorsanız üstteki resimde gördüğünüz gibi “Listeyi Göster” butonuna basın.Ardından aşağıda gördüğünüz gibi tüm atm’lerin adresleri ve yol tarif butonları çıkacaktır.”Yol Tarifi” kısmına bastığınızda ise navigasyon sizi atm’ye ulaştıracaktır.

4-) Bu şekilde civardaki en yakın atm’yi öğrenmiş olursunuz.

Şimdilik bu kadar.Bu yazıda etrafımızdaki en yakın atm’yi nasıl buluruz ve nasıl gideriz konusunu anlattık.Umarız faydalı olur.Diğer yazılarımızda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir