Chrome Sık Kullanılanları(Yer İşaretlerini) Dışa ve İçe Aktarma

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Google Chrome’da sık kullanılanları(yer işaretlerini) dışa veya içe nasıl aktarırız onu anlatacağız.

İnternette dolaşırken beğediğimiz ve sonradan incelemek istediğimiz web sitelerini sık kullanılanlara kaydetmek isteriz.Daha önceden chrome’da web sitelerini sık kullanılanlara nasıl kaydederiz adlı yazımızda o konuyu anlatmıştık.Linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Sık kullanılanlara kaydettiğimiz bu siteleri bir dosya halinde indirip onu başka bir bilgisayara yükleyebileceğimizi biliyor muydunuz? Yani şöyle anlatalım.Sizin diyelim ki kendi bilgisayarınızda 30 adet sık kullanılanlara ekli siteniz var.Bunu başka bilgisayardaki Chrome’a aktarmak istiyorsunuz.İşte bu durumda sık kullanılanları dışa aktararak ve ardından diğer bilgisayara geçip oradan da içe aktarma yaparak bu 30 siteyi diğer bilgisayarların yer işaretlerine de yüklemiş oluyoruz.Peki bu işlemleri nasıl yaparız şimdi detaylı bir şekilde anlatımını yapalım.

Chrome Sık Kullanılanları(Yer İşaretlerini) Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Google Chrome’yi açıyoruz.Ardından sağ üstteki 3 nokta() işaretine basıyoruz.

2-) Ardından Yer İşaretleri oradan da Yer imi yöneticisi‘ne giriyoruz.

3-) Sonrasında açılan sayfanın üst kısmındaki Düzenle butonuna basıyoruz.Ardından “Yer işaretlerini HTML dosyasına aktar…” butonuna basıyoruz.

Böylelikle yer işaretlerimizi dışa aktarmış yani bilgisayarımıza yüklemiş oluyoruz.

Chrome Sık Kullanılanları(Yer İşaretlerini) İçe Aktarma Nasıl Yapılır?

1-) Sık kullanılanları içe aktarmak için yine aynı şekilde Chrome’da sağ üst taraftaki 3 nokta() işaretine basıyoruz.

2-) Ardından “Yer İşaretleri>Yer işaretlerini ve ayarları içe aktar” butonuna basıyoruz.

3-) Oradan da 3 seçenek çıkacak karşımıza.Dışa aktarmayı html dosyası ile yaptığımız için buradan “Yer İşaretleri HTML Dosyası” seçeneğini seçiyoruz ve ardından “Dosya Seç” butonuna basarak dosyamızı içeriye aktarmış oluyoruz.

4-) İşlem bu kadardır.Bu şekilde yer işaretlerini yani sık kullanılanları içeriye aktarmış(yani chrome’a tekrar yüklemiş) oluyoruz.Eğer mozilla veya internet explorer tarayıcılarındaki yer işaretlerini chrome’a aktaracaksanız üstteki resimde gördüğünü gibi o seçenekleri seçebilirsiniz.

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir