Dreamweaver Buton(Düğme) Nasıl Eklenir?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Adobe Dreamweaver programında buton yani düğme nereden eklenir onu göstereceğiz.

Adobe Dreamweaver programında kolaylıkla html, css, javascript kodları yazarak veya kod bilmeden manuel olarak dreamweaver özelliklerini kullanarak site oluşturabiliyorsunuz. Gerçekten program alanında zirve diyebiliriz. Özellikle “Canlı kod” özelliği çok iyi. Diyelim kodları yazdınız canlı olarak program içinde tasarımınızı görebiliyorsunuz.

Dreamweaver’da bir sürü özellik var.Bunlardan birisi de kodlama bilmeden buton yani düğme oluşturmaktır.Peki programda buton nasıl oluşturabiliriz şimdi sizlerle onu anlatalım.

1-) Öncelikle Adobe Dreamweaver programını açıyoruz.Ardından üst menüden “Ekle>Form” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında “Düğme” kısmına basıyoruz.Eğer program diliniz ingilizce ise “Button” kısmına basmanız gerekiyor.

3-) Ardından gelen ekranda aşağıdaki gibi id ve etiket isteyecek.Siz duruma göre bunları da girebilirsiniz.Fakat direkt olarak boş bırakıp da “Tamam” tuşuna basarak da buton oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

4-) Akabinde tasarım kısmında aşağıda gördüğünüz gibi butonumuz oluşmuş olacaktır.Siz bu butona css ayarlarından istediğiniz gibi özellik renk vb. katabilirsiniz.

5-) Ek olarak aynı yerden Onay kutusu ve Radyo düğmesi de ekleyebilirsiniz.Onların görüntüleri de aşağıdaki gibi olmaktadır.

Bu şekilde dreamweaver ile sitelerinize kod bilmeden gönder butonu, onay kutusu butonu ve radyo düğmesi butonu oluşturabilirsiniz.Diğer derslerimiz için “Dreamweaver Dersleri” adlı kategorimize girebilirsiniz.Herkese iyi kodlamalar iyi site tasarlamalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir