Dreamweaver Div Etiketi Nasıl Eklenir?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Adobe Dreamweaver programında kodsuz olarak el ile nasıl div etiketi ekleyebiliriz onu anlatacağız.

Dreamweaver programıyla hızlı ve düzgün bir şekilde web sitesi tasarlayabilirsiniz. Programın canlı kod ve tasarım izleme özelliği kendini kullandırıyor. Bir site kodlarken iskelet kısmını div etiketleriyle oluştururuz. Haliyle Dreamweaver programında div etiketlerini oluşturmanın kolay bir yolu var. Kod olarak teker teker uğraşmak yerine şimdi sizlere maddeler halinde div etiketi nasıl oluşturulur onu anlatalım.

1-) Öncelikle Dreamweaver programımızdan üst menüye geliyor.Oradan “Ekle” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından “Mijanpaz Nesneleri>Blm Etiketi” kısmına tıklıyoruz. Buradan da div etiketi ekliyoruz. Ayrıca yeni sürümlerde blm etiketini div etiketi olarak değiştirdiler. Yani bu blm etiketi 5.5 ve daha önceki Dreamweaver sürümlerinde mevcuttur. İkisi de div etiketi yerine geçmektedir.

3-) Sonrasında ise karşımıza bir ekran çıkacak. Burada div etiketini nereye eklemek istiyorsanız onu seçiyorsunuz.

4-) Mesela bir etiketten sonra eklemek istiyorsanız “Ekle” butonuna tıklayıp “Etiketten sonra” kısmına tıklamanız gerekmektedir.Ardından div’in içerisine css eklemek isterseniz de “Yeni CSS Kuralı” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Evet arkadaşlar bu şekilde blm etiketiyle div etiketleri oluşturabilirsiniz.Diğer Dreamweaver derslerinde görüşmek üzere.İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir