EFM Bimden 300 TL Değerinde Hediye Çeki Kazandınız!(Dolandırıcılık)

Herkese merhabalar arkadaşlar yeni bir dolandırıcılık haberiyle karşınızdayız.Bu yazımızda sizlere EFM adlı bir sms servisinden gelen “Bimden 300 tl değerinde hediye çeki kazandınız!” adlı mesajın dolandırıcılık olduğunu ve detaylarını anlatacağız.

Arkadaşlar henüz yeni olarak yayılmaya başlayan bu yeni dolandırıcılık sistemi gayet basit.Size bir sms mesaj geliyor.Mesajda bim marketinden 300 tl değerinde hediye çeki kazandığınızı söylüyor ve hediye çekinden yararlanmak için 24 saat içerisinde “0 888 298 41 46” numarasını aramanızı söylüyorlar.Sakın aramayın arkadaşlar.Büyük ihtimalle bu numarayı aradığınızda sizden bir miktar para kesilecek.Yani karşı taraflı ödemeli bir hat olabilir.Belki 10 tl çeker belki de 1000 tl sizin hattınızdan çekebilir.O yüzden arkadaşlar bu numarayı kesinlikle aramayınız.

Mantıklı olarak düşündüğümüzde zaten dolandırıcıların işi olduğunu anlayabiliyoruz.Çünkü koskoca Bim marketler zinciri size hediye çeki için neden EFM adlı servisten mesaj yollasın ve neden 0 888’li bir numarayı aramanızı istesin.Madem heidye çeki kazandınız Bim marketinin içerisinde direkt olarak elden verirlerdi.Dediğimiz gibi bu tamamen dolandırıcıların işidir.O yüzden hiç dikkate almayın mesajı silin.Hatta polise şikayet de edebilirsiniz.Buradaki siteye girerek polis ihbar hattı numarasına ulaşabilir ve online olarak şikayette bulunabilirsiniz.

Şimdi sizlere gelen sms mesajının tamamını ve ekran görüntüsünü paylaşalım.

Mesaj şu şekilde geliyor;

BIM DEN 300 TL DEGERINDE HEDIYE CEKI KAZANDINIZ,24 SAAT ICINDE MUSTERI HIZMETLERINI ARAYINIZ, 08882984146 iptal için http://y.mesaj.tech/cxfz+xR B279” şeklindedir.

Ekran görüntüsü ise bu şekildedir;

Ekran görüntüsü webtekno.com’dan alınmıştır.Detaylara oradan da ulaşabilirsiniz.

Dediğimiz gibi arkadaşlar bu mesaj tamamen yalandır ve dolandırıcıların işidir.Hiç bir şekilde inanmayınız ve çevrenizi de uyarınız.Sosyal medyada bu yazımızı paylaşarak çevrenizi,akrabalarınızı,arkadaşlarınızı uyarabilirsiniz ve onların da bu dolandırıcılıktan uzak durmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer dolandırıcılık haberleri için “Dolandırıcılık” kategorisini ziyaret edebilirsiniz.Teşekkürler.

YORUMLAR

  1. BIM DEN 300 TL DEGERINDE HEDIYE CEKI KAZANDINIZ,24 SAAT ICINDE MUSTERI HIZMETLERINI ARAYINIZ, 08882984748 iptal icin http://y.mesaj.tech/cxfQ+xRf B279

  2. aynı mesaj biraz önce banada geldi

    1. Doğrudur efendim lütfen dikkat edelim itibar etmeyelim bu mesajlara.

  3. DİKKAT 08882984353 Bu numara ara dığınızda sizden kontör yada fatura nızdan ücret almaktadır . sohpet hatlardan nasıl ücret alınıyorduysa, bu numarayı arayan Dan da ücret ÇALIYORLAR . Dikkat edin sizler de kan mayın bu tuzağa .

    1. Ek bilgiler için teşekkürler efendim.Aynen dolandırıcılara fırsat vermeyelim dikkat edelim.Etrafımızdakileri de uyaralım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir