Google Play Store Oyunları Bilgisayardan Nasıl Açılır? PC’de Nasıl Çalıştırılır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Google Play Store’daki mobil oyunları bilgisayar üzerinden nasıl açabiliriz onu anlatacağız.

Mobil oyun sektörü son zamanlarda dünyada epey bir gelişti. Birbirinden kaliteli oyunlar mobil platform için üretiliyor. Gerçekten de sırf mobil oyun oynamak için android telefon satın alanlar da var. Fakat Google’ın yeni güncellemesiyle artık telefon satın almadan bu oyunları bilgisayar üzerinden de oynayabileceksiniz. Daha önceki yazılarımızda farklı bir uygulama üzerinden mobil oyun nasıl oynanır onu anlatmıştık, buradan okuyabilirsiniz. Fakat bu konuda göstereceğimiz yöntem tamamen Google’a aittir, yani Google’ın kendi servisidir. Şimdi sizlere Google’ın beta sürümünde olan yeni uygulamasını kısaca tanıtalım.

Google Play Mobil Oyunlar Bilgisayardan Nasıl Açılır?

Öncelikle arkadaşlar Google’ın çıkardığı yeni uygulama şuanda beta sürümünde fakat ilerleyen zamanlarda gerçek sürümü yayınlanabilir. Buradaki sayfayı “play.google.com/googleplaygames” açarak detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Artık Google Play oyunlarını farklı uygulamalar üzerinden oynamaya gerek kalmayacak. Google’ın yeni servisini bilgisayarınıza indirerek ücretsiz şekilde Android Google Play Store üzerinde yer alan tüm mobil oyunları bilgisayarınızda da oynayabileceksiniz. Hem de daha kaliteli versiyonuyla. Aşağıda verdiğimiz linke girerek tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Şimdi oyunlar nasıl oynanır kısaca onu gösterelim.

  • Google Mobil Oyunları Bilgisayarda Açan Uygulamanın Resmi Sitesi ==> https://play.google.com/googleplaygames

İlk olarak yukarıda verdiğimiz linki açın. Ardından ana sayfada aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Beta sürümünü indir” butonu çıkacak. İşte oraya tıklayarak beta sürümü indiriyoruz.

Ardından uygulamayı bilgisayara kuruyoruz ve sonrasında giriş yaparak mobildeki Play Store oyunlarını oynayabiliyoruz. Elbette bu uygulama için minimum sistem gereksinimleri de önem taşıyor. Sizin bilgisayarınız aşağıda yer alan minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa uygulamaya yüklenmeyebilir veya oyunlar açılmayabilir. Bu yüzden uygun sistemi sağlayıp uygulamayı öyle indirmenizi tavsiye ederiz.

Şuanda beta sürümü birçok ülkede aktif. Sitede yer alan bilgilere göre beta sürümünde şuanda 100’den fazla mobil oyun mevcut. Zamanla buradaki oyunların sayısının çoğalacağı tahmin edilmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir