HTML – Arka Plan Rengini Ayarlamak

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere html ile arka plan rengi nasıl değişir onu anlatacağız.

Html web kodlamanın temel dilidir diyebiliriz.Bazı kesimler html’yi programlama dili olarak kabul etse de aslında programlama dili değildir.Çünkü sadece html ile kendi başına bir program yazılamıyor.Html’i genellikle css ve javascript ile birlikte kullanırız.Haliyle kendisi tek başına bir programlama dili olarak kabul edilmiyor.

Html ile bir çok şey yapabiliyoruz.Bunlardan birisi de arka plan rengini değiştirmek.Normalde css ile daha kolay şekilde renk değiştirebiliyoruz.Fakat şimdi bu yazımızda sizlere html ile sitenin arka plan rengini nasıl değiştiririz onu anlatacağız.

Arka plan rengini değiştirmek için html kodlarında kullandığımız “<body> </body>” kodlarından ilkinin yanına “bgcolor=”red”” kodu eklediğimizde arka plan rengini değiştirmiş oluruz.

Html ile Arka Plan Rengi Değiştirme Kodu

veya

Gördüğünüz gibi arkadaşlar kodlar bu şekildedir.Burada black yerine istediğiniz rengin ismini yazabilirsiniz.Veya “#000000” şeklinde rengin kodunu da girebilirsiniz.Tamamen size kalmış.Ek olarak tekrar hatırlatalım bgcolor=”red” kodu <body> kodunun içerisine eklencektir.Başka yere eklerseniz çalışmayabilir.

Bu yazımızda sizlere html ile sitenin arka plan rengini nasıl değiştirebiliriz onu anlattık.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir