Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Huawei garanti sorgulama nereden yapılır onu anlatacağız.

Huawei son yıllarda ürettiği akıllı cep telefonlarıyla bilinmektedir. Dünyanın en çok satan telefon markalarından birisidir. Haliyle piyasada çok Huawei marka telefonu olduğu için genelde bu marka kullanıcıları 2. el aldıkları telefonların garanti sorgulamasına bakarlar. Yani 2. veya 3. el aldıkları cep telefonlarının ne kadar garantisi kalmış kaç ay kalmış bunu bilmek isteyebilirler. Peki Huawei markalı cep telefonların veya teknolojik ürünlerin garanti sorgulaması nereden ve nasıl yapılır şimdi sizlere onu anlatalım.

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti sorgulama sitesi ==> www.consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query

1-) Huawei markalı ürünlerin garantisini sorgulamak için öncelikle buradaki “https://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query/” resmi huawei sitesine giriş yapıyoruz.

2-) Ardından açılan sayfada üst kısma telefonun İMEİ numarasını veya MEİD,SN,MAC numaralarından birisini giriyoruz. Telefonunuzun İMEİ numarasını öğrenmek için aratma yerine *#06# kodunu girip arama butonuna basıyoruz. Ardından telefonun imei numarası ekranda çıkıyor. Detaylı bilgiler için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz. Kısacası üst tarafa telefonun imei kodu ve alt tarafa ise ekranda çıkan doğrulama kodunu yazıp “Ara” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından telefonun kaç ay veya kaç yıl garantisi kalmış tüm detaylar burada çıkacaktır. Yani bu sayfa altından Huawei telefonları için garanti süresi sorgulaması yapabilirsiniz.

NOT = Ek olarak “444 79 88” buradaki numaradan Huawei destek hattına ulaşabilir ve oradan da garanti sorgulaması yapabilirsiniz.

Bu şekilde Huawei garanti sorgulaması yapılabilmektedir. Umarız yararlı olur. Teşekkürler iyi günler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir