İnstagram Web Sürümüne Direct Mesajlaşma (DM) Bölümü Geldi!

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere İnstagram masaüstü sürümüne direkt mesajlaşma yani DM bölümü hakkında bilgiler vereceğiz.

Arkadaşlar normalde masaüstü instagram sitesi üzerinden mesajlaşma yani DM bölümü açık değildi. Bunun yerine igdm programını kullanarak bilgisayar üzerinden yani web sürüm üzerinden instagram DM’lere bakabiliyor ve buradan mesajlaşabiliyorduk. Buradaki yazımıza bakarak önceden web platformu üzerinden instagram DM ile chatleşme nasıl yapılıyor onu anlatmıştık. Fakat artık buna gerek kalmadı diyebiliriz.

Çünkü yapılan son güncellemeyle birlikte artık instagram.com sitesine girdiğimizde direkt olarak bu site üzerinden DM’lere bakabileceğiz ve oradan insanlarla görüşebileceğiz. Normalde 2-3 ay önce test aşamasındaydı. Lakin artık geçtiğimiz haftalarda bu güncelleme Türkiye’de kullanılmaya başlandı. Şimdi gelin bunu nasıl yaparız kısaca resimli olarak anlatalım.

İnstagram Web Sürümünden Hızlı Şekilde Mesajlaşma (DM) Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle www.instagram.com sitesine giriyoruz ve kullanıcı adı-şifremizi yazarak siteye giriş yapıyoruz. Yani DM’yi normal instagramın kendi sitesi üzerinden yapacağız. Hesabımıza girdikten sonra sağ üstten ev işaretinin yanında DM mesajlaşma işareti çıkacak. Aşağıda gördüğünüz gibi ona tıklıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi aynı mobil telefonlarda olan DM direkt mesajlaşma ekranı açılacaktır. Buradan kiminle mesajlaşmak istiyorsanız onun üzerine tıklayın ve konuşun. Buna ek olarak Direct yazısının hemen yanındaki işarete basarak kişiye özel mesaj da gönderebilirsiniz.

3-) O butona tıkladığınızda aşağıda yeni mesaj ekranı açılacaktır. Buradan kime mesaj göndermek istiyorsanız onun adını yazın. Ardından mesajı yazın ve yollayın.

4-) Bu şekilde hiç bir ek program veya site kullanmadan instagramın gerçek sitesi üzerinden DM bölümünü kullanabilir ve diğer arkadaşlarınızla aynı cep telefonlarında olduğu gibi bilgisayar üzerinden de mesajlaşabilirsiniz. Yani artık instagramın gerçek sitesi üzerinden hızlı şekilde DM ile mesajlaşabileceğiz. Önceden bu yer açık değildi fakat artık güncelleme geldi ve herkeste bu buton açıktır.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu şekilde masaüstü web sürümünden hiç bir yardımcı program kullanmadan www.instagram.com sitesine girerek DM’den arkadaşlarınızda konuşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir