Blogger (Blogspot) Tema İsmini Nasıl Buluruz?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Blogger tabanlı sitelerin temalarını nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.

Diyelim ki bir sitenin temasını çok beğendiğiniz ve bu site de Blogger tabanlı bir site çıktı. Haliyle bunun temasını nasıl bulabilirim diye kendinize soruyorsunuz. Hiç merak etmeyin gerçekten çok kolay bir şekilde blogger blogspot tabanlı sitelerin temasını bulabiliyoruz. Hemen lafı uzatmadan resimler eşliğinde nasıl yaparız onu anlatalım.

Blogger (Blogspot) Sitenin Tema İsmini Nasıl Buluruz?

1-) Öncelikle arkadaşlar Google Chrome’a girin ve beğendiğiniz blogger sitenin anasayfasını açın. Ardından sitede boş bir alana sağ tık yapın ve “Sayfa kaynağını görüntüle” butonuna basın.

2-) Sonrasında sitenin kodlar bölümü karşımıza çıkacak. Burada ctrl+f yapıp arama yerine “theme” yazıyoruz. Burada amacımız sitenin temasını öğrenmektir. Blogger temalar ingilizce alt yapılı olduğu için theme yani Türkçe’yle tema şeklinde aratma yapıyoruz. Haliyle burada tema hakkındaki tüm bilgiler karşımıza çıkacaktır.

3-) Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi blogger tabanlı bir sitenin kodlarında “theme” diye aratma yaptık. Ve bizlere temanın ismini, temanın web adresini vb. tema hakkındaki tüm bilinmesi gereken bilgileri verdi. Mesela yukarıdaki sitenin temasının adı Adelle temasıymış. Theme URL bölümünden de temaya ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

4-) Aynı şekilde sizler de beğendiğiniz sitelere sağ tık yapıp sayfa kaynağını görüntüle derseniz buradan temanın adına ctrl+f yapıp theme şeklinde aratma yaparak ulaşabilirsiniz. Tabii bunu Chrome’da yapmaya özen gösterin. Orada daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Bu şekilde blogger tabanlı sitelerin tema isimlerini bulabiliyoruz. Umarız anlatımı beğenirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir