Photoshop İle Desen Giydirme(Resimli Anlatım)

Herkese merhabalar değerli mmsrn.com takipçilerimiz.Bu yazımızda sizlere Adobe Photoshop programında bir kişinin üzerindeki elbiseye,kıyafete,tişörte vs. her şeye nasıl desen giydiririz onu resimler eşliğinde anlatacağız.Kısacası desen kaplamayı nasıl yaparız onu göstereceğiz.Gerçekten korkmanıza gerek yok işlemler çok basit.

Photoshop programı ile birbirinden güzel şeyler yapabilirsiniz.Bunların başında da bir kıyafetin desenini değiştirmek geliyor.Mesela çok beğendiğiniz boyutlarda ve tasarımda bir elbise var.Fakat bunun deseni hoşunuza gitmiyor ve değiştirmek istiyorsunuz.İşte photoshop yardımıyla bu mümkün.Peki desen değiştirme yani desen giydirme işlemi nasıl yapılır şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1–) Öncelikle internetten düz bir elbise giyen kadın resmi buluyoruz.Ardından photoshop programından bu görseli açıyoruz.Google’a “düz elbise modelleri” yazarsanız karşınıza bir sürü resim çıkacaktır.

2–) Biz üstteki görseli bulduk ve seçtik.Sizde istediğinizi seçebilirsiniz.Sonrasında ise bu elbiseye giydireceğimiz deseni seçiyoruz.Biz aşağıda paylaştığımız çiçek desenini seçtik.Sizler yine istediğinizi seçebilirsiniz elbette.

3–) Şimdi kadının üzerindeki yeşil rengi üstteki çiçek deseni ile değiştireceğiz.Hadi başlayalım o zaman.Öncelikle kadının üzerindeki elbiseyi “Hızlı Seçim Aracı” ile seçiyoruz.Tabii bundan önce ctrl+j yaparak katmanın kopyasını alın kopya üzerinden işlemlerimize devam edeceğiz.

4–) Hızlı seçim aracıyla seçtikten sonra üstten “Kenarı İncelt…” butonuna basıyoruz ve oradan kenarlıkların güzel olması için pikselleri istediğimiz gibi ayarlıyoruz.Ardından aşağıdaki resimdeki gibi yeni katmanı seçerek tamama basıyoruz.

5–) Şimdi geldik desenimizi tanımlamaya.Bunun için desenimizi yeni bir sayfada açıyoruz.Sonrasında üst menüden “Düzen>Desen Tanımla” butonuna basıyoruz.

6–) Ardından kadın resmimize geri dönüyoruz.Ve oradan da katman 1 kopyası seçiliyken yani kenarları incelt yaptıktan sonraki katman seçiliyken sağ aşağıdan fx‘e basıyoruz ve oradan da “Desenli Kaplama…” butonuna basıyoruz.

7–) Ardından açılan yerde aşağıda gördüğünüz gibi Desen kısmından aşağı ok işaretine basıp yukarıda yaptığımız desen tanımlama işlemindeki desenimizi seçiyoruz.

8–) Buradan desenimizi seçtikten sonra “Orijinale Yasla” butonuna basıyoruz ve ardından “Tamam” ‘a basıyoruz.

9–) Son olarak kadının son hali aşağıdaki gibi olur.Gördüğünüz gibi yeşil renkli elbisemizi çiçek desenine çevirdik.Bence gayet güzel gözüktü tabii ki yorum sizin 🙂

Aynı şekilde diğer desenleri de seçerek desen giydirme yapabilirsiniz.Yeni görselimiz hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.Diğer photoshop derslerine ise “Photoshop Dersleri” adlı kategoriden ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu şekilde photoshop’ta desen değiştirme yapabiliyoruz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. Gerçekten çok teşekkürler tam aradığım dersti bu sayenizde istediğimi yapabildim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir