Photoshop İle Saç Rengini Değiştirme

Herkese iyi günler dileriz.Bu photoshop dersimizde sizlere saç rengini en iyi şekilde nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.Umarız faydalı olur.

Arkadaşlar Photoshop’ta belki de en zor yapılan efektlerden birisi saç rengi değiştirmektir.Çünkü saçlarımız tane tane tüy şeklinde olduğu için program bunu zor algılayabiliyor ve düzgün bir şekilde sırıtmadan renk vermek oldukça zor olabiliyor.

Evet arkadaşlar şimdi lafı uzatmadan photoshop ile saç değiştirme örneğimize geçelim.Örnek olarak aşağıdaki resmi kullanacağız ve saçını mavimsi bir tona boyayacağız.

Gördüğünüz gibi sarımsı saça sahip olan bu ablamızın saçını şimdi mavi tonuna çevireceğiz.Maddeler halinde anlatıma geçelim.

1–) Öncelikle arkadaşlar photoshop programımızda resmimizi açıyoruz.Ben CS6 kullanıyorum.Programda resmi açtıktan sonra resmin hemen kopya bir katmanını açıyoruz ki işlem sonrasında eskisi-yenisi yapabilelim.Ctrl+J ile var olan katmanın kopyasını oluşturabilirsiniz.

2–) Ardından kopya katmandayken sol taraftan Kalem Aracını seçiyoruz.

3–) Sonrasında ise saçının etrafını kalem aracımızla çiziyoruz.

4–) Ardından çizimimizi bitiriyoruz ve sonrasında ctrl+enter yaparak çizimimizi dolduruyoruz.İsterseniz Katmanlar>Yollar kısmından sağ tıklayıp çizimi doldur yapabilirsiniz ctrl+enter ile aynı işlevi görmektedir.

5–) Çizimi doldur yaptıktan sonra sol tarafa gelip Fırça Aracı‘nı seçiyoruz.Sonrasında ise yine sol en alttan saçımızı hangi renge boyayacaksanız o rengimizi ayarlıyoruz ve taralı alanı yani saçımızı tamamen boyuyoruz.Ben mavimsi olması için mavi rengi seçtim.Bakalım nasıl bir şey oraya çıkacak.

6–) Ardından aşağıdaki gibi taralı alanı boyuyoruz.

7–) Evet bu şekilde saçımızı boyadık.Tabii ki işlem burada bitmiyor.Asıl noktaya şimdi geldik.Boyama işlemi yaptıktan sonra sağ tarafa geliyoruz.Kopya katmanımızın üzerinde “Normal” yazısı var.Oraya basıyoruz.

😎 Sonrasında açılan yerden “Yumuşak Işık” seçeneğini seçiyoruz.

9-) İşte işlem bu kadar.Sonrasında ise saçımızın son hali aşağıdaki gibi olur.

10–) Gördüğünüz gibi arkadaşlar uç noktaları biraz kötü dursa da saçımız bu şekilde yapılabiliyor.Gerçenten süper durdu diyebilirim.Ek olarak saçın kenarlarını da Düzeltme Fırçası Aracı ile düzeltebilirsiniz.Veya silgi ile kenarlarını silebilirsiniz.Aynı mantıkla kaş,göz,dudak vb. yerlerin rengini de değiştirebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.Konuya ilgi gelirse ilerde videolu anlatımlara da başlayabilirim.Herkese iyi çalışmalar dilerim.Yorumlarınızı bekliyorum.Kolay gelsin…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir