Reddot Tasarım Ödülü Flatfy’in Popüler Uygulaması Bird’e Verildi!

Reddot, tasarım dünyasında oldukça değerli ve prestijli kabul edilen bir ödüldür. 2019 yılının sonlarına doğru gelirken, Reddot’un bu yıl içerisinde Reddot Tasarım Ödülü’ne layık gördüğü projeler de ortaya çıktı ve bu projeler dünya çapında teknoloji ve yazılım dünyası başta olmak üzere pek çok sektörde popüler hale geldiler. Flatfy’in Kiev merkezli olarak çalışan popüler Bird uygulaması ise, 2019 yılında Reddot Tasarım Ödülü’nü almaya layık görülen tasarım harikalarından biri haline geldi. Flatfy, uzun zamandır Türkiye’de en çok tercih edilen emlak arama motorlarından bir tanesi. Flatfy’in sunduğu geniş emlak konut ilanlarını çok daha inovatif bir şekilde yorumlayarak kullanıcılarına sunan Bird, emlak arama sürecine yeni bir soluk getirmek için tasarlandı.

Soldan sağa Denys Tsyganok (CEO lun.ua & flatfy.com), Oleksandr Ivanov (CBDO flatfy.com), Arsenii Feshchenko (Product Designer), Yevhenii Pancheshnyi (iOS Developer)

Reddot, dünya çapında gerçekleştirilen farklı projelerin tasarım odaklı olarak gerçekleştirilmesi gerektiğine inanan bir platform olarak, yeni teknolojilerin işlevselliğinin yanı sıra, tasarım başarısının da altını çiziyor. Tasarımı başarılı olan ve kullanım kolaylığı ile inovatif aygıtları kullanıcılarına sunan yeni projeler, Reddot tarafından ödüllendiriliyor. Reddot tarafından ödüllendirilmek, projelerin dünya çapında daha tanınır olmasını sağlıyor. Bu sayede popüler projeler daha fazla kişi tarafından tanınırken, henüz hayata geçmemiş olan projeler gerçekleştirilmek adına fon toplama şansı yakalıyor.

Red DotGmbh & Co. KG tarafından farklı projeler 1995 yılından beri sunulan bu ödül, yalnızca yazılım ve teknoloji alanındaki işlere odaklanmıyor. 25 farklı kategoride çok sayıda proje, Reddot tarafından ödüllendirilebilir. Bu kapsamda ürünün genel fiziksel tasarımı ya da yazılım tasarımı, sunduğu inovatif tasarım mesajı ya da fikri gibi detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Türkiye’de aktif olarak emlak arama motoru olarak hizmet veren Bird uygulaması, Reddot Ödülü ile dünya çapında daha da popüler oldu.

Başlıklar

Flatfy Bird Nedir ve Nasıl Çalışır?

Emlak arama süreci içerisinde kullandığınız uygulamalardan memnun değilseniz ve bu uygulamaları evleri incelemek adına yeterince efektif bulmuyorsanız, Bird sizin için tasarlandı. Emlak arama sürecine yeni bir soluk getiren Bird, oldukça basit bir ara yüze sahip. İnceleyeceğiniz konumların içerisinde bulundukları muhiti gözlemleyebileceğiniz, binanın tam olarak konumunu rahatça görüntüleyebileceğiniz ve genel olarak konut ararken alternatifleri daha kolay bir şekilde bulabileceğiniz bir uygulama hayal edin. Flatfy’in yeni uygulaması Bird, tam olarak bunu sağlıyor.

Uygulama üzerinden görüntülediğiniz uydu haritası, size arama yaptığınız gerçek sokak görünümünü sunuyor. Bölgede bulunan her bir daire, dükkan, alışveriş merkezi ya da cadde bu görünüm içerisinde sunuluyor. Satılık ya da kiralık olarak daireler ise sarı renkli bir şekilde gösteriliyor. Siz, bir Bird kullanıcısı olarak Bird’ü farklı dairelerin, sokakların ve mahallelerin arasında gezdirerek kendiniz için en uygun daireyi arayabiliyorsunuz.

Flatfy Bird’ün Emlak Arama Sürecine Katkısı Nedir?

Tüm cadde ve sokak görünümleri gerçeği yüzde yüz şekilde yansıtabilecek kalitede ve bu hassasiyetle uygulamaya aktarılıyor. Sokaklarda uzun süre vakit kaybederek konut aramak yerine, evinizden çıkmadan aynı deneyimi yaşama şansına sahip oluyorsunuz.

Bu uygulama sayesinde konutun yakınındaki sosyal tesisleri rahatça görebiliyor, konutun farklı cephelerinin manzarasını rahatlıkla inceleyebiliyor veya farklı ulaşım noktalarının konuta olan uzaklıkları hakkında somut bir fikre sahip olabiliyorsunuz. Kiralık veya sayılık konut arayışlarınızda evi ziyaret etmişsiniz gibi bir deneyimi size sunan bu uygulama, evin içerisini de detaylı olarak incelemenizi sağlıyor. Herhangi bir ilanın üzerine tıklayarak söz konusu konutun içini inceleyebilir ve fotoğraflarını görebilirsiniz.

Flatfy Türkiye’de De Kullanılacak Mı?

Flatfy Türkiye ekibi, Kiev merkezli olarak çalışan bu uygulamanın Türkiye’de de kullanılıp kullanılmayacağını araştırıyor. Bird isimli uygulama Türkiye piyasasına sürülmeden önce detaylı bir araştırma yapılıyor. Türkiye’deki bireylerin emlak arama alışkanlıklarını anlayabilmek adına Flatfy tarafından bir anket düzenlendi. Siz de Bird’i günlük yaşamınızda kullanmak ve bu süreci hızlandırmak istiyorsanız bu linke tıklayarak kısa anketi hemen doldurabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir