Ruhi Çenet Youtube’dan Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Ruhi Çenet youtube üzerinden aylık ne kadar kazanıyor onu paylaşacağız.

Ruhi Çenet ülkemizdeki en iyi youtuberlardan birisidir.Hem paylaştığı videolarda hem de kişiliğiyle gençliğime örnek oluyor diyebiliriz. Çünkü videolarında birbirinden ilginç ve ders niteliği taşıyan konular paylaşıyor.Bu da kalitesini ortaya koyuyor diyebiliriz.

Şimdi gelelim Ruhi Çenet’in youtube’dan kazandığı paraya.Aslında daha öncen yazmış olduğumuz buradaki yazıda bir kısım anlatmıştık.Fakat şimdi yeni paylaştığı videodan yola çıkarak anlatım yapacağız.

Ruhi Çenet burada paylaştığı videosunda youtube üzerinden toplam ne kadar kazandığını takipçileriyle paylaşıyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Ruhi Çenet videosunda youtube’dan bugüne kadar toplamda 478 bin tl kazandığını söylüyor.Üstelik burada sponsor vs. gelirleri dahil değildir.Sadece youtube kazancıdır.

Şimdi gelelim aylık kazancını hesaplama.Ruhi Çenet youtube’a 12 eylül 2012 tarihinde katılmıştır.Yani toplamda 5 yıl 5 ay olmuş.Bunu da düz aya çevirirsek toplamda 65 ay ediyor.Eğer toplam kazanç 478 bin tl ise bunu 65’e bölüp aylık ortalama kazancını hesaplayabiliriz.

Ufak bir hesap yaptığımızda $\frac{478}{65}=7.35$ etmektedir.Yani Ruhi Çenet youtube’dan aylık ortalama 7-8 bin tl kazanmaktadır.

Fakat bu miktarı şöyle açıklayalım.Şimdi Ruhi ilk başlarda abone sayısı azken düşük para kazanıyordu ama sonlara doğru epey para kazanıyor.Yani bu 7-8 bin tl bunların aylık ortalamasıdır.Eğer günümüzü baz alacak olursak Ruhi günümüzde güncel olarak aylık en az 10-20 bin tl arasında bir miktar kazanıyor diyebiliriz.Çünkü dediğimiz gibi şuanda 2.7 milyon abonesi var ve ona göre izlenme alıyor.Haliyle kazancı da epey bir yüksektir diyebiliriz.

Ek olarak başka bir hesap yapacak olursak.Buradaki yazımızda 1 milyon izlenmeye ortalama 1500 tl kazandırıyor demiştik.Haliyle Ruhi Çenet ayda 5 video paylaştığını ve bu videoların da ortalama 2 milyon izlendiğini düşünürsek 5*2*1500=15.000 tl kazandığını da söyleyebiliriz.Tabii ki bunlar tamamen ortalama değerlerdir.Sonuçta 10 milyon izlenen bir videosu da olabilir 500 bin izlenen bir videosu da olabilir.Bu yüzden tam kazancını kesin olarak bilemeyiz.

Kısacası bu verilere göre dediğimiz gibi güncelde Ruhi Çenet aylık ortalama 10-20 bin tl arasında bir miktar kazanıyor ama toplam kazancının ortalamasına göre ise aylık 7-8 bin tl kazanmış oluyor.

Ruhi Çenet gibi diğer youtuberlara da başarılar diliyoruz.Sonuçta bilim adına açılmış olan bir kanalı desteklemek de bize düşer.Bu yüzden bilim,sanat,ders alanında gençlerimize faydalı içerikler barındıran youtuberlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.Bol kazançlar diliyoruz.Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir