Silahsız Kuvvet Grubu Üyeleri ve Parçaları Nelerdir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere silahsız kuvvet üyeleri kimlerdir ve parçaları nelerdir onu anlatacağız.

Silahsız Kuvvet Nedir? Kimlerden Oluşur?

Arkadaşlar öncelikle şunu belirtelim ki herkes silahsız kuvveti 5-10 kişiden oluşan bir RAP grubu sanmaktadır. Fakat gerçek böyle değildir. Yani aslında Silahsız Kuvvet diye bir grup vardır evet ama bu grupta sadece 1 kişi vardır. O da Yunus Özyavuz, yani Sagopa Kajmer‘dir. Evet şaşırmış olabilirsiniz ama gerçek bu şekildedir. Sagopa Kajmer RAP’e başladığı ilk yıllarda kendisine Silahsız Kuvvet isminde bir grup kurdu ve bu mahlasla (isimle) şarkılarını söylüyordu. Grubunda ise sadece 1 kişi yani kendisi yer almıştır.

Tek kişilik bir grup olan Silahsız Kuvvet‘in bazı kaynaklara göre 3 üyesi vardır. Onlar da Sagopa Kajmer, Silahsız Kuvvet ve MiC Check‘tir. Yani aslında üçü de Sagopa’nın ta kendisidir. Ek olarak Silahsız kuvveti çoğu zaman mahlası olarak da kullanmıştır. Yani hem mahlas adı hem de grup adı olarak silahsız kuvvet tamamen Sagopa Kajmer ile özdeşleşmiştir diyebiliriz.

Günümüzde insanlar silahsız kuvveti Ceza, Fuat, Kolera, Sagopa vb. eski Rapçilerden oluşan bir grup olarak bilmektedir. Fakat maalesef gerçek bu şekilde değildir. Dediğimiz gibi grup 1 kişiden oluşuyor o da kurucusu Sagopa’dır.

Silahsız Kuvvet Parçaları Nelerdir?

Silahsız Kuvvet grubunun resmi olarak 5 tane albümü mevcuttur. Silahsız Kuvvet=Sagopa Kajmer olduğundan bu parçalar Sagopa’ya aittir ve onun sesinden söylenilmektedir. Şimdi parçaların isimlerini sizlere yazalım.

Silahsız kuvvet albümleri isimleri:

  • Yeraltı Operasyonu (1999 yılı)
  • Gerilim 99 (Promo) (1999 yılı)
  • Toplama Kampı (2000 yılı)
  • Sözlerim Silahım (2001 yılı)
  • İhtiyar Heyeti (2002 yılı)

Bu albümlerde genel olarak 5-10 tane rap parçası yer almaktadır. Vikipedi’den albümde yer alan şarkılara teker teker bakabilirsiniz. Çoğu Sagopa’nın söyledikleridir. Bazıları ise misafir müzisyenlerin söyledikleri parçalardır. Ama çoğunun altyapısı ve müziği Sagopa’ya aittir diyebiliriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir