Sitene Outlook Mail İle İletişime Geçme Kodu Ekle

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere outlook mail ile iletişime geçme kodunu nasıl oluşturabiliriz onu anlatacağız.

Bazı sitelerin mail adresi kısmına tıkladığınızda direkt olarak bizleri outlook uygulamasına yönlendiriyor.Bu sadece windows kurulu olan bilgisayarlarda gerçekleşiyor.Çünkü outlook programı windows bilgisayarlarda otomatikman yüklü ve haliyle aşağıda paylaşacağımız kodda sadece windows işletim sistemli bilgisayarlarda çalışıyor.

Şimdi lafı uzatmadan kodu paylaşalım ve kodun nasıl çalıştığını anlatalım.Kod aşağıdaki gibidir.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar kod bu şekilde.Outlook mail adresinizin başına “mailto:” yazmanız yeterlidir.Yeniş renkli yerde kendi mail adresimizi yazdık.Bu yüzden siz kendi mail adresinizi yazın ve sitenizin neresinde gözükmesini istiyorsanız oraya ekleyin.

Mesela sitenize buton koymak istiyorsunuz.Onun için de aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Bu şekilde de resimli buton oluşturabilirsiniz.Yeşil renkli yere kendi mail adresinizi yazmayı unutmayınız.Sitenize girenler o resme tıklayınca direkt olarak outlook mail uygulamasını açacaklar ve size mail yollayacaklar.

Şimdi son paylaştığımız kodun örnek ekran görüntüsünü paylaşalım.

Not=Dilerseniz üstteki şekildeki gibi buton kodunu paylaşalım.Buradan direkt olarak sitenize ekleyebilirsiniz;

Gördüğünüz gibi outlook resim url’si ekleyerek kodumuzu bu şekilde görünür yapabiliyoruz.Sitenize giren insanlar bu resme tıkladığında aşağıdaki gibi outlook mail ekranını açacaklar ve size direkt olarak mail yollayabilecekler.

Bu arada outlook ekranı bende çince olmuş onu düzeltmeyi unutmuşum ama sorun yok düzeliyor.Eğer sizde bu ekran çinceyse “outlook çince oldu sorunu çözümü” adlı yazımızdan sorunu çözebilirsiniz ve dili tekrar Türkçe yapabilirsiniz.

Bu şekilde sitenize mail adresinizin başına mailto: yazarak kullanıcılarınızın outlook’a giriş yapıp direkt olarak size mail yollamasını sağlayabilirsiniz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir