Sitene Şehirler (İller) Arası Mesafeyi Hesaplayan Kod Ekle

Hepinize merhabalar değerli takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere sitenize ekleyebileceğiniz şehirler arası mesafe hesaplayıcı kodunu paylaşacağız.

Özellikle gezi ve seyahat alanında web sitesi olan arkadaşların bu kodu sitelerine eklemesini tavsiye ederiz. Bu kod sayesinde sitenize giren kişiler nereden nereye gitmek istiyorlarsa ülkemizdeki tüm şehirler arası mesafeyi anında hesaplayabilecekler.

Bildiğiniz gibi gezmeyi seven bir millet olduğumuz için özellikle bayramlarda ve tatillerde herkes gezmeye gidiyor. Haliyle gideceği yerin ne kadar km tuttuğunu öğrenmek istiyorlar. Mesela İstanbul’dan Mersin’e gitmek isteyen birisi gideceği yolun kaç km olduğunu bilirse ona göre yola çıkabilir veya planlar yapabilir. İşte bu yüzden sizler bu eklentiyi kendi sitelerinize eklerseniz ziyaretçilerin bilgilenmesini sağlamış olursunuz.

Koda aşağıdan ulaşabilirsiniz. Kod wordpress, blogger vb. tüm platformlarda çalışmaktadır. Kodu başka sitelerden temin ettik haliyle sitenize eklediğinizde o sitelere otomatik backlink de vermiş olacaksınız. Bu yüzden kodu oluşturan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Şehirler (İller) Arası Mesafe Hesaplayıcı Kod (Versiyon 1):

Ekran görüntüsü;

Gördüğünüz gibi hem kilometresi yazıyor hem de ortalama saati yazıyor.

Şehirler (İller) Arası Mesafe Hesaplayıcı Kod (Versiyon 2):

Ekran görüntüsü;

Burada da gördüğünüz gibi Bolu’dan Ankara’ya 187 km ve 2 saat 5 dakika sürdüğü yazmaktadır. Sitenize eklediğinizde yukarıdaki gibi çıkacaktır.

Şehirler (İller) Arası Mesafe Hesaplayıcı Kod (Versiyon 3):

Ekran görüntüsü;

Kodlar ve ekran görüntüsü bu şekildedir. Yapmanız gereken şey kodu ctrl+c yapıp kopyalayıp<head> </head>” arasına veya nereye yapıştırmak istiyorsanız yani sitenizde nerede görünmesini istiyorsanız o alana ctrl+v yapıp yapıştırmaktır.

NOT = Bu arada kodlardaki height ve width değerlerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Böylelikle ekran görüntülerinde gördüğünüz gibi boylarını veya uzunluklarını ayarlayabilirsiniz.

Şimdilik 3 farklı versiyon kodu mevcuttur. Üçünden hangisini beğenirseniz onu kullanabilirsiniz. Dediğimiz gibi yapmanız gereken tek şey kodu kopyalayıp nereye eklemek istiyorsanız o bölüme yapıştırmaktır.

YORUMLAR

  1. merhabalar bunu tl bazında yapmak istiyorum. Örnek karşıyaka konak arası 8 km x 3.50 tl den, bana fiyatı göstersin

    1. Merhabalar o şekilde sadece sonuç değerini 3,5/8 ile çarpmamız gerekecek. Yani diyelim ki 80 km yol oldu. 8 km başına 3,5 tl alınacaksa o zaman sonuç değerini yani 80 km’yi 3,5/8 ile çarparız. Haliyle cevabımız 35 tl çıkmış olur. Kısacası dediğiniz şekilde formülümüz [çıkan sonuç*(3,5/8)] olacaktır.

      Yazıda verdiğimiz siteye ekle kodunun resmi sitesi üzerinden hesaplama kodlarına ulaşabilirsiniz, js kodu olarak. Burada dediğimiz gibi sonuç değerini sadece yukarıda anlattığımız şekilde hesaplamanız yeterli olacaktır. Sonrasında istediğiniz gibi sonuç verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir