SONY Markalı Cihazların Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere SONY markalı elektronik ürünlerin garanti sorgulaması internet üzerinden nasıl yapılır onu anlatacağız.

SONY, birçok alanda cihaz üreten bir şirkettir. SONY markası cep telefonundan, Play Station’a, televizyondan kameraya bir çok alanda elektronik cihaz üretip satmaktadır. SONY deyince genellikle akla ilk olarak PlayStation gelir fakat cep telefonları ve televizyonları da oldukça popülerdir. Diyelim ki bir SONY markalı ürününüz var ve bunun kaç yıl garantisi kaldığını merak ediyorsunuz. İşte bu durumda SONY firmasını aramaya gerek kalmadan internet üzerinden hızlı şekilde garanti sorgulaması yapabilirsiniz. Şimdi maddeler halinde sony garanti sorgulaması nereden yapılır onu anlatalım.

SONY Garanti Sorgulama Yapılışı

SONG garanti sorgulama site adresi ==> https://services.sony.com.tr/supportmvc/tr/Repair/WarrantyChecker

1-) SONY garanti sorgulaması yapmak için öncelikle buradaki “services.sony.com.tr/supportmvc/tr/Repair/WarrantyChecker” siteye giriş yapmamız gerekiyor. Veya Google’a “sony garanti sorgulama” diye yazın ve ilk sıradaki siteye giriş yapın.

2-) Siteyi açtıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır. Buradan cihazımızın garanti sorgulamasını yapabiliyoruz.

3-) Bu ekranda ister model adı+seri numarasını yazıp öyle garantisini sorgulayın. İsterseniz de direkt olarak cihazın IMEI numarasını yazıp öyle de garanti sorgulatması yapabilirsiniz. Bilgileri yazdıktan sonra alttaki “Şimdi hesapla” butonuna basın ve böylelikle garanti süresinin ne kadar kaldığını öğrenmiş olun. Ayrıca cihazların IMEI numarası nasıl öğrenilir buradaki yazımızdan bakarak inceleyebilirsiniz.

Böylelikle SONY markalı cep telefonlarının, televizyonların vb. cihazların kaç ay ve kaç gün garantisi kalmış onu bu siteden öğrenebiliyoruz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir