Tek Program İle Tüm Sürücüleri Toplu Güncelleme Yapmak

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere tek bir program ile bilgisayardaki tüm driver sürücüleri tek tuşla nasıl güncelleyebiliriz onu anlatacağız.

Bilgisayarın daha iyi performans göstermesi için tüm sürücüleri güncellememiz gerekmektedir. Normalde sürücü güncellemenin bir çok yolu vardır. Örneğin geçen ay paylaştığımız buradaki yazımızda programsız ve cd’siz driver nasıl güncelleriz onu anlatmıştık. Fakat buradaki gibi teker teker uğraşmak istemeyenlere çok güzel alternatif bir yöntem var. Bu da sadece bir program sayesinde driver güncellemesi yapmaktır. Üstelik tek tuşla ve hızlı bir şekilde yapıyor. Programın ücretli versiyonu da mevcut fakat ücretsiz versiyonu da iş görüyor diyebiliriz. Şimdi maddeler halinde anlatım yapalım.

Driver Easy Programı İle Tek Tuşla Tüm Sürücüleri Güncellemek

Öncelikle arkadaşlar programın adı “Driver Easy” ‘dir. Programı resmi web sitesi olan “www.drivereasy.com” sitesinden sağ üst taraftaki download butonuna basarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Programı indirdikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek tüm driverlarınızı tek tuşla güncelleyebilirsiniz.

1-) Programı indirip kurduktan sonra açıyoruz. Ardından aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır. Burada “Scan Now” butonuna basıyoruz. Bu butona bastığımızda program bilgisayardaki tüm sürücüleri tarıyor ve güncellenmesi gerekenleri otomatikman buluyor.

2-) Scan now butonuna bastığımızda tarama işlemiş başlamış olacaktır. Bu süre zarfında birazcık bekleyeceğiz.

3-) Tarama işlemi bittikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır. Burada gördüğünüz gibi program tanıdığımızın bilgisayarında güncellenmesi gereken 18 tane sürücü buldu. Eğer hepsini tek tuşla güncellemek isterseniz sağ alttaki “Update All” butonuna basmanız gerekiyor. Veya teker teker istediklerinizi güncellemek istiyorsanız o sürünün yanındaki update butonuna basmalısınız.

4-) Update all butonuna bastıktan sonra karşımıza gelen ekrandan “Continue” yani devam et butonuna basıyoruz.

5-) Ardından program ücretli versiyon olmadığı için bizlere pro versiyonuna geçiş için reklam gösterir. Bu reklamı geçmek için sağ üstteki çarpı yani kapatma işaretine basmanız gerekmektedir.

6-) Ardından hızlı bir şekilde tüm sürücüler güncellenmiş olacaktır. Sonrasında program bizlere güncellediğimiz sürücü dosyalarını gösterecektir. Eğer burada setup dosyası görüyorsanız dilerseniz onu da kurabilirsiniz. Fakat bildiğimiz kadarıyla kendiliğinden otomatikman güncellenmiş oluyor.

Bu şekilde Driver Easy programı ile tüm sürücülerinizi güncelleyebilirsiniz. Yorumlarınızı bekleriz teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir