Tüm Kodları Online Olarak Çalıştıran Siteler

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere tüm programlama dillerindeki kodları çalıştırabileceğiniz yani derleyebileceğiniz online web siteleri tanıtacağız.

Bu siteler üzerinden tek tuşla tüm kodları canlı olarak çalıştırabileceksiniz.Her türlü dil üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Php,html,css,javascript,c,c++,java vb. tüm programlama dillerini aşağıda paylaşacağımız siteler üzerinden çalıştırıp ekran çıktısını alabilirsiniz.Bu işinize oldukça yarayabilir.Çünkü mesela bilgisayarınızdan php kodları çalıştırırken wamp server programını da çalıştırmanız gerekiyor.Yani localhost ayarlarını yapmanız gerekiyor.Bu da bazen uğraştırıcı olabiliyor.İşte bunun önüne geçmek için de bir çok web sitesi mevcuttur.Burada istediğiniz gibi kodlama çalışmaları yapabiliyorsunuz.

Şimdi gelelim site adreslerini paylaşmaya.Maddeler halinde en popüler online derleyici sitelerini paylaşalım;

1-) codepen.io;

Codepen.io en iyi kodlama çalışmalarının yapıldığı sitedir diyebiliriz.Lakin burada sadece html,css,javascript üzerine çalışmalar yapıp site üzerinde ekran çıktısına bakabiliyorsunuz.

2-) coderpad.io;

Bu sitede ise tüm programlama dilleri üzerinde çalışmalar yapabiliyorsunuz.Örnek olarak aşağıda C programlama dili üzerinden bir ekran çıktısı paylaşacağız.

3-) codepad.remoteinterview.io;

Bu siteden de aynı şekilde tüm programlama dilleri üzerinden canlı olarak kodlama yazıp ardından ekran çıktısı alabiliyorsunuz.

4-) codepad.org;

Bu site de oldukça kullanışlı bir online kod editörü sitesidir.Hızlı bir şekilde işlemlerinizi bu site üzerinden halledebilirsiniz.

Şimdilik en iyi online kod yazma siteleri bu şekilde diyebiliriz.Örnek olarak bir ekran görüntüsünü aşağıda paylaşalım.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar canlı olarak site üzerinden kodlama yapıp ekran görüntüsünü alabiliyoruz.Gördüğünüz gibi masaüstü programlarıyla uğraşmak istemiyorum diyenler için harika sitelerdir diyebiliriz.Herkese iyi çalışmalar dileriz.

Not=Sizlerin de bildiği online kodlama yazma ve çalıştırma sitesi varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir