Ücretsiz Scottish Fold Sahiplenme

Kedi sahiplenmek istiyorsunuz ve gönlünüzü sevimli bakışları, kıvrık kulakları ve zeka saçan bakışları ile bir Scottish foldmu çeldi? Bugün yazımızda size bu cins kedilerin özelliklerinden, onları nasıl sahipleneceğinizden ve sahiplenme sonrası dikkat etmeniz gereken konulardan bahsedeceğiniz. Böylelikle tam anlamıyla Scottish foldsahiplenmeye hazır olabilir ve ona hak ettiği bakımı ve ilgiyi sunabilirsiniz.

Başlıklar

Zeki ve Sevimli Scottish Fold Kediler

Bu kedileri diğer kedilerden ayıran en büyük özellikleri kıvrık kulakları ve yuvarlak yüzüdür. Bu fiziksel özellikleri kediye çok tatlı bir görünüm kazandırmaktadır. Ancak bu görünüme neden olan etken aslında kedinin genetik mutasyon sonucu yaşadığı eklem ve kemik hastalığıdır. Tedavi edilmediği ve tedbir alınmadığı sürece kedinizin acı çekmesine yol açacaktır. Bu nedenle bu ırk kedileri sahiplenmek istiyorsanız onların bakım sürecine daha fazla özen göstermeniz gerekeceğini göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Ücretsiz Scottish Fold Sahiplenebilir Miyim?

Bilindiği üzere genel olarak Scottish kedi ilanlarıücretli sahiplendirme ile sahiplenecek kişilere sunulmaktadır. Ancak bazen kedisi yavrulayan ya da sokakta sahipsiz bir Scottish kedi bulan kişiler kediyi ücretsiz bir şekilde sahiplendirebilmektedir. Bu fırsatları yakalamak için ilanları takip etmenizde ve mümkün olan en kısa sürede ilan sahibi ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

Neden Scottish Kediler Ücretli Sahiplendiriliyor?

Aslında bu sadece Scottish kediler için değil; cins kedilerin hemen hemen hepsi için geçerlidir. Bu kediler özel beslenme ve bakım koşullarında büyütüldüğünden ve cins olmayan kedilere kıyasla doğada yaşayamayacağından evde bakılan kedilerdir. Evde üretilip bakıldığı için de pek çok insan ücretsiz Scottish kedi ilanları yayınlamayı tercih etmemekte ve ücretli sahiplendirme yolunu seçmektedir.

Scottish Fold Sahiplenmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Eğer bu cins bir kedi sahiplenmek istiyorsanız öncelikle bu kedilere ulaşabileceğiniz sahiplenme yollarına başvurmanız gerekecektir:

  1. Sokaktan geçerken bu kedilere rastlayıp sahiplenebilirsiniz. Çoğu insan bir hevesle bu kedileri satın almakta ve daha sonra sıkılınca sokağa bırakmaktadır. Böyle bir şey yaparak dışarıda yaşaması mümkün olmayan Scottish kedilerin hayatını kurtarabilirsiniz.
  2. İlan sitelerinde pek çok farklı ilana kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu ilanlardan bir kısmı ücretli – bir kısmı ücretsiz şekilde yayınlanmaktadır. İstediğiniz kedi özelliklerine göre kolaylıkla arama yapabilir ve sahiplenebileceğiniz kedi ilanlarını inceleyebilirsiniz.
  3. Yakınlarınızdan bu cins yavru ya da yetişkin kedi sahiplendirmek isteyen olursa onlardan kedinizi sahiplenebilirsiniz.

Scottish Fold Fiyatları Ne Kadar?

Genel olarak Scottish fold sahiplendirme ilanları açık fiyatlarla yazılmamaktadır. Beğendiğiniz kediler için ilan sahiplerine ulaşarak kedilerin fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kedinin özelliklerine, yaşına, cinsiyetine ve safkan olup olmadığına göre fiyatlar değişim gösterecektir.

Scottish Fold Beslenme ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Eğer bu kedi ırkını sahiplenecekseniz bakımına ve beslenmesine özen göstermeniz gerekecektir. Özen göstermeniz gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kediniz için hassas tarama yapan bir tarak seçin. Yumuşak uçlu fırçalarla kedinizi fırçalamanız kedinizin tüylerinin kırılmaması ve sağlıklı yapısını muhafaza etmesi bakımından çok büyük öneme sahiptir.
  • Kedinize mama kasesi alırken başının girebileceği büyüklükte olan, alçak kapları tercih edin. Derin kapları satın almayın.
  • Kedinizin kum kabı ve kumunu seçerken doğru seçim yapın. Çok toz çıkaran kumları tercih etmeyin. Bu kum taneleri kedinizin burun kanallarından kulağına kadar ilerleyebileceğinden kedinizin sağlığına ciddi anlamda zarar verecektir. Bu kumlardan uzak durun!
  • Kedinizin kulak bakımını, böbrek sağlığını düzenli olarak takip edin ve düzenli aralıklarla Scottish kedi bakımı için veterinere kontrole gidin.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir