Yıldız Nasıl Çizilir? Kalem (El) İle Adım Adım Yıldız Çizimi

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere elimiz ile nasıl yıldız çizebiliriz aşama aşama onu anlatacağız.

Bazılarımız yıldızı tam çizemiyor veya yamuk bir şekilde çiziyor. Bunlara ben de dahildim fakat sonradan pratiğini kavrayınca artık kolaylık yıldız çizebiliyorum. Peki kolay ve hızlı bir şekilde elimiz ile nasıl yıldız çizebiliriz şimdi sizlere adım adım anlatalım.

1–) Öncelikle arkadaşlar yıldız çizimi için 5 doğru çizmemiz gerekiyor. Bunlardan ilkini aşağıda gördüğünüz gibi yatay şeklinde çiziyoruz.

2–) Ardından yukarıya doğru yine yatay bir doğru çiziyoruz.

3–) Sonrasında aşağıya doğru 2. çizgimizin aynısının simetriğini çiziyoruz.

4–) Ardından 1. çizdiğimiz çizginin aynısının simetriğini bu sefer sağa doğru çiziyoruz.

5–) Son olarak iki açık ucu birleştiriyoruz ve karşımıza yıldız çıkmış oluyor. Tabii ki el ile çizim yaptığımız için tam düz çıkmayabiliyor. Ama önemli olan mantığını anlamaktır. Yani mantık olarak bu şekilde çizim yaparsanız hızlı bir yıldız çizimi yapmış olursunuz.

6–) Son olarak eğer yıldızın içini boş yapmak isterseniz de yıldızın içinde yer alan parçaları silgimizle silmemiz gerekiyor. Aşağıda gördüğünüz gibi yıldızın içinde 5 küçük parça mevcut. Bunları silgimizle siliyoruz.

7–) Sonrasında ise boş yıldız görünümü aşağıdaki gibi olacaktır.

El ile yıldız çizimi bu şekilde yapılmaktadır. Bizler tabii ki örnek olması açısından paint boyama programı ile sade bir şekilde gösterdik. Sizler isterseniz renkli kalemlerinizle çizebilirsiniz ve içini doldurabilirsiniz. Ama mantık olarak bu şekilde çiziliyor diyebiliriz.

Herkese iyi çizimler ve iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. Çok yararlı bir paylaşım olmuş bu tür çizim sayfalarından daha çok paylaşın lütfen 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir