Yüzük Kimde Oyunu Nasıl Oynanır? Yüzük Kimde Oynanış Tarifi

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere yüzük kimde oyunu nasıl oynanır, yüzük kimde oyun tarifi nedir onu anlatacağız.

Çocuk oyunları arasında en beğenilen oyunlardan birisi yüzük kimde oyunudur. Oynanışı oldukça kolay ve eğlencelidir. Peki yüzük kimde nasıl oynanır şimdi sizlere oyun tarifini anlatalım.

Yüzük Kimde Nasıl Oynanır? Oyun Tarifi

Yüzük kimde oyunu 7-8 kişilik oynanan bir oyundur. Oyunda öncelikle tüm kişiler halka oluşturur. Yüzük kimde oyununda malzeme olarak ise yüzük ve mendil gerekmektedir.

Öncelikle herkes halka şeklinde dizilir. Ardından oyunun yöneticisi elinde tuttuğu yüzüğü saklayacağını söyler ve oyunculardan avuçlarını açmasını ister. Yani halka şeklinde olan oyuncular avuçlarını açarlar. Ardından oyun yöneticisi tüm oyunculara yüzüğü onların avuçlarına bırakmış gibi yapar. Fakat sadece 1 kişiye bırakır. Veya oyun yöneticisi yüzüğü oyunculara vermez, kendi cebine de koyabilir.

Sonrasında oyun yöneticisi yüzüğü ilk sakladığı veya koyduğu kişinin avucuna mendil ile vurarak (ya da mendilden yapılmış bir kayış da olabilir), “Yüzük Kimde?” diye oyuncuya sorar. Eline vurulan oyuncu da oyundaki diğer oyunculardan herhangi birinin ismini söyler. Eğer kişiyi doğru tahmin ederse ve bulursa oyun yöneticiliği bu kişiye geçer. Eğer bilemezse oyun yöneticiliği ismi söylenen diğer oyuncuya geçer. O kişi de eline vurarak yine yüzüğün kimde olduğunu oyuncuya sorar. Böylelikle oyun yüzük bulunana kadar devam eder. Yüzük bulunduğunda oyun sona ermiş olur.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir