Blogger “Maalesef bu bir hata! (bX-23uar8)” hatası çözümü

Google’nin ücretsiz servislerinden birisi olan Blogger’da kullanıcılar ücretsiz blogspot’lu web site kurabiliyor ve bu sitelerden kazanç sağlayabiliyorlar. Üstelik Blogger paneli tamamen Türkçe’dir. Haliyle site işlerinden anlamayan birisi bile Blogger panelini rahatlıkla, kolaylıkla kullanabilir.

Dediğimiz gibi panelin kullanımı kolaydır. Fakat son zamanlarda Blogger paneli “Maalesef bu bir hata! (bX-23uar8)” hatası verebiliyor. Genellikle bu hata etiket eklerken karşımıza çıkıyor. En azından bizde bu şekilde oluyor. Peki bu hatanın çözümü nasıl yapılır şimdi onu anlatalım.

Öncelikle hatanın ekran görüntüsünü sizlere gösterelim:

Hatanın ekran görüntüsü bu şekildedir. Birden içerik eklerken, etiket yazarken bu hata karşımıza çıkabiliyor. Peki çözümü için ne yapmamız gerekir?

BLOGGER “Maalesef bu bir hata! (bX-23uar8)” HATASI ÇÖZÜMÜ

Blogger’da “Maalesef bu bir hata! (bX-23uar8)” hatası içerik yazarken, etiket yazarken veya blogger panelinde dolanırken birden karşımıza çıkabiliyor. Bu hata en çok etiket eklerken çıkıyor. Hatanın çıkmasının sebebi ise Blogger’ın yeni panele geçmesidir. Yani Blogger yeni bir panele (tema) geçiş aşamasında olduğu için eski panelde yazı yazarken veya etiket yazarken bu hatayı alabiliyoruz. Bu bakımdan hatanın çözümü için yeni panele geçiş yapmamız gerekmektedir. Fakat yeni panelde de aynı hatayı alabiliriz. Ama daha az alırız. Çünkü eski ve yeni panel çakışması olduğu için bazen bu tarz hatalar alabiliyoruz.

Dediğimiz gibi arkadaşlar Blogger yeni panele geçiş yapacağı için, daha doğrusu geçiş aşamasında olduğu için eski admin panelinde böyle bir hata alabiliyoruz. Bu çakışmadan dolayı verilen bir hatadır. Aslında bir nevi Blogger size yeni panele geçiş yapmanız daha iyi olur diye uyarıda bulunuyor diyebiliriz.

Kısacası hatanın çözümü için blogger yeni panele geçiş yapmanız gerekiyor. En azından şimdilik çözümü bu şekilde. Yeni panelde büyük ihtimalle hata almazsınız. Ama yine de eski paneli kullanmak istiyorum derseniz aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi panelin en altındaki “Eski Blogger’a geri dönün” yazısına tıklayınız.

Bu şekilde dilerseniz eski temaya geçiş yaparsınız. Ama bu sefer aynı hatayı almaya devam edersiniz. Bu yüzden hatanın çözümü için yeni temaya geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir