Blogger Profilde Gösterilecek Blogları Seçme ve Düzenleme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere blogger sitelerin profil bölümünde gözüken blog site isimlerini nasıl silebiliriz veya ekleyebiliriz onu anlatalım.

Blogger sitelerin profil bölümüne girdiğinizde orada sizin daha önceden açtığınız tüm blogların isimleri gözükmektedir. Mesela diyelim ki bir blogger google hesabınızda toplamda 10 tane blogspot siteniz var. Bu sitelerin isimleri profilinizde otomatik olarak görünmektedir. Fakat eğer sitelerinizi diğer kişilerden gizlemek isterseniz buradan sitelerin adlarını kaldırabilirsiniz. Bunun amacı tamamen organik hit içindir. Yoksa öbür türlü kişiler sizin profilinize girip oradan sitenize girecekler. Bu da sosyal medya hiti olarak kabuk ediliyor. Haliyle buradan sitelerinizin adını kaldırabilirsiniz. Şimdi bu işlemi nasıl yaparız maddeler halinde detaylıca anlatalım.

Blogger Profilde Gösterilen Blogları Kaldırma veya Ekleme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle blogger yönetici paneline giriş yapıyoruz. Ardından sol taraftaki menülerden “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında buradan “Kullanıcı ayarları” bölümünü açıyoruz.

3-) Buradan ise genel bölümündeki kullanıcı profili kısmının hemen sağındaki “Düzenle” linkine tıklıyoruz.

4-) Ardından profil ayarları bölümümüz açılacaktır. Dilerseniz bu sayfayı “https://www.blogger.com/edit-profile.g” adresine girerek de hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Buradan ise aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bloglarımı göster yazısının hemen sağ tarafında “Gösterilecek blogları seçin” linki mevcut. Ona tıklıyoruz.

5-) Ardından burada profilinizde gözükmesini istediğiniz veya istemediğiniz tüm siteleri ayarlayabileceksiniz. Sitelerin sol taraflarında tik işareti mevcut. Buradan hangi sitenin profilinizde gözükmesini istiyorsanız onu tik işareti ile işaretleyin. Hangisinin gözükmesini istemiyorsanız da o tiki kaldırmalısınız.

6-) Düzenlemeyi yaptıktan sonra “Ayarları Kaydet” butonuna basıyoruz. Böylelikle profilimizde gözükecek siteleri ayarlamış oluyoruz.

Böylelikle blogger profilinizde görüntülenecek olan siteleri seçebilir isterseniz bunların burada gözükmesini istemezseniz onları silebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir