Blogger Siteye Favicon (Site İkonu) Nasıl Eklenir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere blogger sitelere favicon ekleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Favicon, web sitelerin küçük sık kullanılan simge resmi anlamına gelmektedir. Sitelerin sekmesinin sol üst tarafında yer alır. Mesela bizim sitenin faviconu küçük m harfi şeklinde bir ikondur. Sekmenin sol üstünden görebilirsiniz. Aynı şekilde bu favicon tüm web sitelere eklenebiliyor. Ayrıca favicon, blogger blogspot alt yapılı sitelere eklenmektedir. Şimdi maddeler halinde blogger siteye site ikonu nasıl ve nereden eklenir onu anlatalım.

Blogger Siteye Favicon (Sık Kullanılan Simge) Ekleme Nasıl Yapılır?

1-) Blogger sitelerin favicon resmini değiştirmek için öncelikle www.blogger.com‘a giriyoruz ve değiştirmek istediğimiz sitenin panelini açıyoruz. Ardından sol menüden “Yerleşim” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından en sol üst tarafta bulunan “Sık kullanılan simge” kısmının altında bulunan “Düzenle” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından yeni bir pencere açılacaktır. Buradan aşağıda gördüğünüz gibi “Dosya Seç” butonuna basıyoruz ve favicon resmimizi bilgisayardan blogger paneline yüklüyoruz. Favicon resmini sisteme yükledikten sonra “Kaydet” butonuna basıyoruz. Bu arada favicon resmini küçük boyutlarda ayarlamanız gerekmektedir. Örneğin 32*32boyutlarında veya 16*16 boyutlarında favicon resmi ayarlayabilirsiniz.

4-) En sonunda ise sağ üst taraftaki “Düzenlemeyi kaydet” butonuna basıyoruz.

5-) Böylelikle blogger sitemize favicon resmi eklemiş oluyoruz. Favicon resmine bakmak için üst sekmenin sol tarafına bakabilirsiniz.

Bu şekilde blogger alt tabanlı sitelere favicon ekleyebilirsiniz. Ek olarak eğer aktif bir favicon resminiz varsa değiştirdiğinizde resim hemen değişmeyebiliyor. Bunun için biraz beklemeniz gerekmektedir veya cacheleri temizlerseniz yeni favicon anında gözükebilir.

Blogger Favicon Resmi Ekleme (Alternatif Yöntem)

1-) Arkadaşlar bazı Blogger temalarda yukarıda anlattığımız bölüm çıkmayabiliyor. Bu yüzden kesin favicon ekleme yöntemini de anlatmak istedik. Öncelikle Blogger panelden “Ayarlar” kısmına geliyoruz.

2-) Ardından en üste bölümde aşağıda gördüğünüz gibi “Site simgesi” linki çıkacak. Buraya basıyoruz.

3-) İşte buraya eklemek istediğiniz favicon (favori simgesi) görselini yükleyebilirsiniz. Faviconun kare şeklinde ve 100 kb’dan daha az olması gerekmektedir. Yoksa hata verir. Faviconu yükledikten sonra “Kaydet” butonuna basın.

4-) Bu şekilde kesin yöntemle favicon ekleyebilirsiniz. İlk anlattığımız yöntem her temada çıkmayabiliyor. O yüzden bu yöntemi de anlatmak istedik.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir