Blogger Temada Tarih ve Saatte Undefined Hatası Veriyor Çözümü Nedir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere blogger blogspot sitelerin bazı temalarında tarih ve saat yani zaman bölümlerinde “Undefined” yazısı çıkıyor. Bunun çözümü için ne yapılması gerekir onu anlatacağız.

Blogger’da bazı temalarda tarih-saat yani kısacası zamanın yazılacağı yerde “Undefined” yazısı çıkıyor. Bu hata temadaki saat-tarih çakışmasından dolayı çıkmaktadır. Undefined “Tanımsız” demektir. Yani hatanın yazdığı yerdeki saat-zaman-tarih kısmı tanımsız olarak çıkıyor. Biz ilk başta çözümü için tema kodlarıyla çok uğraştık. Fakat maalesef kodlardan çözüm yapılmıyor. Ardından internetten araştırdık ve çok kolay bir çözümü olduğunu bulduk. Şimdi sizlere lafı uzatmadan temadaki undefined hatasının çözümü için ne yapmamız gerekiyor onu anlatalım.

Blogger Temalardaki Undefined Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle hatanın ekran görüntüsünü paylaşalım. Aşağıdaki temada gördüğünüz gibi undefined hatası mevcut. Hata aşağıda gördüğünüz gibi tarih kısmının üzerinde yazmaktadır. Peki bu hatayı nasıl düzelteceğiz şimdi hemen onu anlatalım.

2-) Öncelikle blogger yönetici panelinden “Ayarlar > Dil ve biçimlendirme” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında burada biçimlendirme bölümünde aşağıda gördüğünüz gibi “Tarih Damgası Biçimi” var. Oraya geliyoruz.

4-) Undefined hatasını düzeltmek için bu tarih damgası biçimi kısmını aşağıda gördüğünüz şekilde yapıyoruz. Yani tarihi “Salı, Şubat 25, 2020” biçiminde ayarlıyoruz. Yani sırayla gün-ay-yıl olarak yazılı olanı seçiyoruz. Tabii burada gün ve ay Türkçe yazıyla yazılı olması gerekiyor. Kısacası aşağıdaki biçimi seçmemiz lazım.

5-) Yukarıdaki gibi seçim yaptıktan sonra sağ üst taraftan “Ayarları kaydet” butonuna basıyoruz.

6-) Akabinde siteye tekrar baktığımızda aşağıda gördüğünüz gibi Undefined yazısı yerine 24 şubat 2020 yazmış oluyor. Yani bu şekilde undefined hatasını çözmüş oluruz.

7-) Dediğimiz gibi arkadaşlar undefined hatasının yani tanımsızlık hatasının çözümü için kodlara bakmanıza gerek yoktur. Bu anlattığımız yöntemle çok hızlı şekilde temadaki undefined yazısı hatasını çözebilirsiniz.

Bu şekilde temalardaki undefined hatası sorununu çözebilirsiniz. Umarız faydalı olur. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir