Blogger’da silinen resimler nasıl geri getirilir?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Blogger blogspotlu sitelerde silinen resimler nasıl geri getirilir onu anlatacağız.

Blogger kullananlar bilir. Bazen blogger tabanlı sitemize girdiğimizde resimlerin aniden kaybolduğunu veya açılmadığını görürüz. Veya resimlerin yerinde başka resimler olduğunu görürüz. İşte bu gibi sorunlar blogger sitelerde sıklıkla olabiliyor. Bunun aslında birçok çözümü olabilir fakat belli başlı yapılması gereken kurallar vardır.

Blogger Silinen Resimler Nasıl Geri Yüklenir?

1-) Silinen resimlere ulaşabiliriz:

Öncelikle silinen resimlere ulaşmak için Google hesabınızı açın. Ardından “https://photos.google.com/” adresine girin. Burada blogger’a daha önceden yüklemiş olduğunuz tüm resimler çıkacaktır. Eğer silinmiş olanı varsa buradan bulabilir ve blogger siteye geri yükleme yapabilirsiniz. Silinen resimler genellikle “https://plus.google.com/photos/trash” sayfasında gözükür.

2-) Google Photos uygulamasından resim silinmesi:

Blogger’da eğer resimler silinmiş gözüküyorsa, Google Photos uygulaması üzerinden resim silmiş olabilirsiniz. Eğer Google’nin bu hizmeti üzerinden resim silerseniz blogger sitenizde de o resim silinmiş olur. Haliyle Google Photos’dan resim silmemeye çalışın. Sildiğiniz resimleri 30 gün içerisinde geri yükleyebilirsiniz. Silinen resimlerinize bakmak için “https://www.google.com/photos/” adresine gidebilirsiniz.

3-) Blogger’a bağlı gmail hesabı değişikliği:

Eğer blogger sitenize bağlı gmail hesabınızı değiştirirseniz içerisindeki fotoğraflar da silinebilir. Çünkü fotolar o gmail hesabına yüklü olarak kalıyor. Eğer maili değiştirirseniz resimler de silinmiş olur. Haliyle açtığınız sitenin mailini sabit tutmanızı tavsiye ederiz.

4-) Son çare olarak geri yükleme yapabilirsiniz:

Son olarak eğer blogger blog tutuyorsanız yüklediğiniz resimlere isim verin ve hepsini tek bir dosyada saklayın. Böyle yaparsanız blogunuzdan resim silinse bile bilgisayarda tuttuğunuz yedek dosyaya gidip o yazıdaki resmi tekrar yükleme yapabilirsiniz. Ben yedeğini aldığım için arada böyle yapıyorum.

Bu adımları veya bazılarını uygularsanız bloggerda silinen resimleri geri getirebilir ve bir daha resim silinmesinin önüne geçebilirsiniz. İyi bloglamalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir