Fizik Defteri Kareli mi Çizgili mi Olur?

Bu yazımızda sizlere en önemli derslerin başında gelen fizik dersi için fizik defteri kareli mi olur yoksa çizgili mi olur sorusunun cevabını paylaşacağız.

Genellikle sözel derslerde çizgili defter kullanılır. Sayısal dersler için de kareli defter kullanılmaktadır. Resim defteri ise düz yani ne çizgili ne de kareli olur. Bu bağlamda Fizik dersi sayısal bir ders olduğundan dolayı Fizik defteri ise kareli olmaktadır. Bunun nedeni ise Fizik dersinde sayısal işlemlerin yapılmasıdır. Fizikte her ne kadar matematik ve geometri kadar çok sayıda sayısal işlem yapılmasa da bazı konularda hem matematik hem de geometriden işlemler kullanılabiliyor. Bundan dolayı Fizik dersi sayısal olduğu için defteri de kareli olur. Buna ek olarak matematik, geometri, fizik, kimya gibi sayısal derslerin defterleri kareli olur. Sayısal derslerden sadece biyoloji çizgili defter olabilir. Çünkü biyolojide işlem vs. çok az var.

Kısacası; Fizik defteri kareli olmaktadır. Fizik dersinde sayısal işlemler yapıldığı için, grafik çizimi vs. yapıldığı için defteri de kareli olmalıdır. Ayrıca Fizik defteri alırken biraz kalın defter alabilirsiniz. Çünkü fizikte yıl boyunca işlenen konu sayısı çok olabiliyor. Ayrıca eğer öğretmeniniz örnek çözümüne çok önem veriyorsa defteriniz hızlı şekilde bitebilir. Bu yüzden fizik defterini orta kalınlıkta ve tabii ki kareli almanızı tavsiye edebiliriz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir