Google Analytics Mülk (Site) Silme Nasıl Yapılır? (Analitik Site Silme)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google Analytics mülk silme yani site silme nasıl yapılır resimler eşliğinde onu anlatacağız.

Google Analytics, Google’ın en çok kullanılan servislerinden birisidir. Sitenize giren ziyaretçilerin sayısını, hangi ülkeden girdiklerini, hangi sayfalara girdikleri vb. tüm ziyaretçi istatistiklerini ücretsiz olarak Google Analytics’ten takip edebilirsiniz. Analitik’te yeni site için kod alabildiğiniz gibi var olan siteyi silebilirsiniz. Eğer 1 hesapta çok sayıda sitenin ziyaretçi istatistiklerini takip ediyorsanız bu durumda kullanmadığınız siteleri yer kaplamasını istemediğiniz için silebilirsiniz. Peki, Google Analytics Mülk silme yani site silme nereden ve nasıl yapılır şimdi sizlere sırasıyla anlatalım.

Google Analytics Site (Mülk) Silme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Google Analytics hesabımızı açıyoruz. Ardından sol menüden en alttaki “Yönetici” kısmına basıyoruz.

2-) Sonrasında açılan sayfada orta kısımda yer alan mülk oluştur butonunun altından silmek istediğimiz mülkü yani siteyi seçiyoruz. Silmek istediğimiz siteyi seçtikten sonra “Mülk Ayarları” butonuna tıklıyoruz.

3-) Ardından açılan sayfada sağ üst tarafta “Çöp Kutusu’na Gönder” butonu çıkacak. Oraya tıklıyoruz.

4-) Sonrasında gelen uyarıda “Mülkü sil” butonuna basıyoruz. Böylelikle Google Analitik’ten istediğimiz siteyi silmiş oluyoruz.

5-) Böylelikle anlattığımız şekilde mülk silebilir ya da aynı yerden mülk taşıma işlemi yapabilirsiniz. Silinen siteyi daha sonradan sıfırdan tekrardan ekleyebilir ve kodunu alabilirsiniz. Ardından kodu sitenize ekleyebilirsiniz.

Bu şekilde Google Analytics mülk silme yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir