Google Analytics’de Siteye Giren Kullanıcılar Hangi Ülkeden Gelmiş Onu Öğrenmek

Merhabalar bu yazımızda sizlere Google Analitik üzerinden siteye giren kullanıcıların hangi ülkeden giriş yaptıklarını nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.

Google Analytics, site hitlerini takip edebildiğimiz en iyi uygulamalardan birisidir. Hatta Google’nin olması sebebiyle aralarında en iyisidir diyebiliriz. “https://analytics.google.com/” buradan siteye girerek sitenizi sisteme ekleyebilir ve analitik kullanmaya başlayabilirsiniz. Analitik ile sitenize giren kişilerin anlık hit takibini, erkek-kadın oranı takibini, yer takibini vb. tüm kullanıcı bilgilerini ayrıntılı görebilirsiniz. Bu bilgilerden birisi de sitenize giren kişiler hangi ülkelerden giriş yapmıştır onları öğrenmektir. Şimdi maddeler halinde buraya nereden bakarız anlatıma geçelim.

Siteye Giren Kullanıcılar Hangi Ülkeden Gelmiş Nasıl Öğrenilir?

1-) Öncelikle Google Analytics’e giriyoruz. Ardından sol menüden “Kitle” ‘yi açıyoruz.

2-) Akabinde “Coğrafi” ve “Yer” kısımlarını açıyoruz. Yani kısacası “Kitle > Coğrafi > Yer” bölümüne girerek sitemize hangi ülkeden girişler yapılmış onu öğrenebiliriz.

3-) Bu sayfada aşağıda gördüğünüz gibi ülke ülke siteye kaç ziyaretçi girilmiştir onların bilgisi çıkmaktadır. Ayrıca dünya haritası üzerinden ülke gösterimi de bu sayfada mevcuttur.

Bu şekilde sitenize giren hitlerin hangi ülkelerden giriş yaptıklarını detaylı şekilde ülke ülke öğrenebilirsiniz. Ona göre sitenizde çalışmalar yapabilirsiniz. Teşekkürler bol ziyaretçiler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir