Html Linkleri veya Yazıları Gizleme Kodu

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere html linkleri gizleme kodunu paylaşacağız.Bu kod sayesinde sitenizde yer alan herhangi bir linki veya yazıları görünmez yapabiliyorsunuz.

Bu işlem özellikle sitelerine footer link ekleyenler için gayet faydalıdır.Bu sayede sitenize giren kullanıcılar sizin footer’daki linklerinizi görmemiş olacaklar.Bu da görüntü kirliliğini önleyecektir.Linki gizlediğinizde bu linkler arama motorları tarafından gözükecektir orada yanlış bir anlaşılma olmasın.Bu işlemde sadece siteye giren kullanıcılar linklerinizi göremeyecek.Yoksa kaynak kodlarında yine o linkler gözükecektir.

Aynı şekilde yazıları gizlerken de aşağıda paylaşacağımız kodu kullanabilirsiniz.Şimdi gelelim html linkleri, yazıları veya her türlü şeyi gizlemek için kullanmamız gereken kodu paylaşmaya.Kod aşağıdaki gibidir.

Html Gizleme Kodu

Div style’ın içine “display:none” kodunu eklerseniz ve bu iki divin arasına da yazılarınızı veya linklerinizi eklerseniz yazdıklarınız sitede görünmez olurlar.

Şimdi bir örnek yapalım.Yukarıdaki kodumuzda “display:none” kısmını silip diğerlerini boş bir html sayfasına ekledik ve aşağıdaki gibi görüntü ortaya çıktı.

Fakat kodumuzun tamamını yani “display:none” dahil hepsini eklediğimizde aşağıdaki gibi kodlar görünmez oldu.

Fakat sayfanın kaynak kodlarına baktığımızda aşağıdaki gibi kodun durduğunu görüyoruz.

Dediğimiz gibi bu “display:none” kodu sadece yazıyı,linki vs. gizlemek istediğiniz şeyleri gizliyor.Site üzerinde görünmez oluyor.Kodun başka bir amacı, zararı vs. yoktur diyebiliriz.

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir